Šodienas datums: 19.06.2018  |  Vārda dienas: Nils, Viktors

Ziņas

Gavēņa labie darbi

20.April, 2017, 17:09

Lielā gavēņa laikā „Caritas Latvija” sadarbībā ar LRKB Informācijas centru ziedojumos ir savācis 1316 eiro. „Gavēņa kalendāra” ietvaros ziedojumi tika vākti piecpadsmit trūkumā nonākušu ģimeņu, kas ir draudžu Caritas grupu un Kalkutas māsu redzeslokā, kā arī Grīvas ieslodzījuma vietā esošo vajadzībām. Lielākoties tās bija sadzīvei nepieciešamas lietas: ledusskapis, plītiņa, veļasmašīna, mēbeles un bērnu ratiņi u.c.

Kopumā „Gavēņa kalendārā” publicētajiem aicinājumiem atsaucās 33 ziedotāji, kā arī pieci cilvēki, kas palīdzēja, sarūpējot vai atdodot nepieciešamo lietu. Ziedojumu summas variējas no viena līdz 100 eiro. Kā viena no pirmajām lietām, kas tika sarūpēta, bija pods, kuru lūdza Grīvas cietumā ieslodzītie.

„Caritas Latvija” sirsnīgi pateicas visiem labas gribas cilvēkiem, kas lūdzās trūcīgo nodomā, iesaistījās palīdzības sniegšanā vai ziedoja naudu. Tāpat milzīgu paldies izsaka visiem Caritas brīvprātīgajiem, kuri, iesaistoties „Gavēņa kalendāra” ziedojumu akcijā, izrādīja iniciatīvu, apzinot trūcīgo ģimeņu vajadzības, palīdzot iegādāties nepieciešamās lietas, kā arī rūpējoties par to, lai vajadzīgā lieta tiktu nogādāta saņēmējam.

Pateicoties Caritas grupu brīvprātīgo darbībai draudzēs un Kalkutas māsu aktīvajam žēlsirdības kalpojumam, šie cilvēki turpinās saņemt no Baznīcas garīgo atbalstu un aprūpi.

„Gavēņa laiks ir beidzies, taču ne iespēja turpināt darīt labus darbus. Aicinām iesaistīties ne tikai draudzes Caritas grupas darbībā, bet arī „Caritas Latvija” izveidotajā praktisko lietu apmaiņas portālā draudzedraudzei.lv, kurā ir iespēja par velti dot un par velti saņemt,” aicina „Caritas Latvija” pārstāve Zane Imune.

LRKB IC