Šodienas datums: 20.05.2018  |  Vārda dienas: Venta, Salvis, Selva

Ziņas

Iespēja vecākiem, kas grib labāk saprast savu bērnu

17.February, 2017, 16:41

Rīt, 18. februārī, Svētās Ģimenes mājā kustība „Fokolare” aicina uz tikšanos ar itāļu psihologu Ecio Ačeti, kurš uzrunās skolotājus un vecākus par bērnu audzināšanas jautājumiem un savstarpējo attiecību veidošanu.

Pirmā lekcija būs veltīta tēmai, kāpēc bērni ir nelaimīgi, neskatoties uz to, ka vecāki viņus mīl un vēl viņiem pašu labāko. E. Ačeti, kas starptautiski ir pazīstams, pateicoties atraktīvajām lekcijām un daudzajām sarakstītajām grāmatām, uzskata, ka galvenā problēma ir tas, ka vecāki nepazīst savus bērnus, jeb uztver viņus ļoti subjektīvi. Ja vecāki pazītu bērnus un viņu vajadzības, tad radikāli mainītu savu izturēšanos, šodien preses konferencē pastāstīja E. Ačeti. Viņš arī uzskata, ka daudzi vecāki bērnu audzināšanas jomā ir analfabēti un ir pienācis laiks specifiskās pedagoģiskās, psiholoģijas zināšanas pārvērst vienkāršā valodā, padarot tās pieejamas visiem.

Otra lekcijas tēma būs veltīta ģimenes attiecību dinamikai. E. Ačeti uzskata, ka daudzi pāri mūsdienās šķiras, jo attiecības veido negatīvā dinamikā. Viņš citēja pāvesta Franciska formulējumu „samīļot konfliktu”. Itāļu psihologs to saistīja ar strīdiem. Viņš norādīja, ka strīdēties ģimenē, skolā vai jebkurā citā organizācijā ir normāli, taču svarīgi ir to darīt pareizi. Raksturojot nepareizu strīdēšanos, viņš minēja to, ka rezultātā otrs cilvēks ir ievainots, atmests, pazemots. Savukārt pareizs strīds ir tāds, kad pēc tā ģimenē vai cita veida organizācijā veidojas vēl lielāka vienotība. Kā tad pareizi strīdēties? E. Ačeti minēja nepieciešamību otru cilvēku uzlūkot pozitīvā gaismā, necenšoties vērtēt viņa raksturu kā labu vai sliktu, tāpat nevērtēt, kuram ir taisnība, jo abiem ir taisnība.

Itāļu psihologu uz Latviju uzaicināja kustība „Fokolare”, kas aktīvi darbojas Lietuvā. Vēloties aktivizēt savu darbību Latvijā, viņi konsultējās ar priesteri Andri Kravali un jautāja, kas cilvēkiem mūsu valstī ir visvairāk nepieciešams. A. Kravalis viņiem norādījis uz ģimeņu problemātiku. Tā kā Lietuvā E. Ačeti uzņēma ar lielu atsaucību, tad radās ideja uzaicināt populāro psihologu arī uz Latviju. Lietuvā viņa lekcijas tika rīkotas sadarbībā ar universitāti un valsts iestādēm. Tas bija viens no veidiem, kā tās meklēja risinājumu problēmām, kas radās pēc lēmuma aizvērt bērnu namus. Ne visām audžuģimenēm, kas bērnu nama audzēkņus uzņēma, veidojās labas attiecības. Radās dažādas grūtības. E. Ačeti padomi iesaistītajiem izrādījās ļoti noderīgi.

Tikšanās „Ceļš. Mācīties, lai mācītu” norisināsies 18. februārī no pl. 11 līdz pl. 16 Svētās Ģimenes mājā, Klostera ielā 5/7. Ieeja par ziedojumu. 

LRKB IC