Šodienas datums: 26.05.2020  |  Vārda dienas: Varis, Eduards, Edvards

Ziņas

Iesvētīts Ikšķiles Sv. Meinarda baznīcas zvans

22.maijs, 2018, 12:11

17. maijā Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs iesvētīja jaunceļamās Ikšķiles Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcas zvanu, kas sver 1200 kilogramus un ir izgatavots Polijā. Uz svinībām bija ieradušies daudzi priesteri, jo šajā nedēļā 60 gadu priesterības jubileju svinēja Ogres un Ikšķiles draudzes prāvests Konstantīns Bojārs.

"Kad skanēs šis zvans, kas veltīts svētā Meinarda godam, kurš ir kristietības aizsācējs Baltijā, tas atkal vēstīs par atgriešanās nepieciešamību šeit, Ikšķilē un Latvijā. Lai šī Evaņģēlija vēsts, ko pirms vairāk nekā 800 gadiem atnesa svētais Meinards, turpinātos," sacīja arhibīskaps.

"Zvanu lējis poļu ģimenes uzņēmums, kas jau no 1808.gada specializējas kvalitatīvu zvanu liešanā,” stāstīja Renārs Circenis, zvana ģenerālsponsora uzņēmēja Jura Savicka pārstāvis. “Zvans liets no bronzas, ar alvas un vara sajaukumu. Šis pats uzņēmums lējis zvanu arī Vatikānam, Vavela pilij Krakovā, kur tas tika uzstādīts par godu pāvesta Jāņa Pāvila II vizītei, kā arī daudziem nozīmīgiem objektiem Krievijā, Vācijā, Filipīnās, Vjetnamā, Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā un citviet pasaulē. Ikšķilē uzstādītais zvans skanēs La minorā. Tam ir 440 Hz skaņa pēc Vīnes metodes, 435 Hz pēc Limburgas metodes. Kad Ikšķilē zvanīs zvans, to dzirdēs visās apkārtējās pilsētās."

"Ikšķile noteikti nebūtu tik atpazīstama, ja nebūtu svētā Meinarda. Kristietība Latvijā tika sludināta tieši no Ikšķiles. Mēs, ikšķilieši un Ikšķiles novada iedzīvotāji varam tikai lepoties ar šo faktu, un izmantojam to kā atpazīstamības simbolu. Gribu pateikt paldies prāvestam Konstantīnam Bojāram, kuru apbrīnoju par to, kā viņš spēj realizēt savas idejas," norādīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.

LRKB IC, foto: ogrenet.lv