Šodienas datums: 23.03.2019  |  Vārda dienas: Mirdza, Žanete, Žanna

Ziņas

Iznākusi Anselma Grīna grāmata “Klusums dzīves ritmā jeb māksla būt vienam”

6.August, 2018, 13:44

Latviešu valodā iznākusi vēl viena daudzu lasītāju iecienītā benediktīniešu mūka Anselma Grīna grāmata “Klusums dzīves ritmā jeb māksla būt vienam”. Jauno grāmatu piedāvā izdevniecība “Madris”.

Grāmatā benediktīniešu mūks pievēršas mūsdienās tik būtiskām tēmām kā vienatne un vientulība, kuras bieži uztveram kā savas dzīves neveiksmes vai būtiskas problēmas. A Grīns piedāvā uz vientulību palūkoties kā Dieva dāvanu, kā iespēju būt attiecībās pašiem ar sevi. Viņš iesaka, kā iemācīties būt vienam, kā šos mirkļus labi izmantot, piedāvā nežēloties un nesūkstīties par situāciju, kurā dzīve vai Dievs mūs ielikusi, bet gan pašiem vadīt savu dzīvi un izdarīt izvēles. Tāpat mūks atgādina, ka nekad neesam vieni, jo vienmēr mums līdzās ir Dievs.

Grāmatas ievadā lasītājiem Latvijā tās autors raksta: “Klusumā mēs saskaramies ar savas dvēseles dziļumiem. Tieši tur, savas dvēseles dziļumos, mēs esam brīvi no citu cilvēku viedokļa un prasībām. Tur mēs esam svēti un pilnīgi. Tur neviens mums nevar nodarīt pāri vai ievainot. Latvieša dvēsele valsts mainīgajā vēsturē ir bieži tikusi ievainota. Tāpēc novēlu tieši latviešu lasītājiem un lasītājām, lai viņi atrod sevī iekšējo telpu, kur neviens viņus nevar ievainot un kur pagātnes ievainojumiem vairs nav varas.”

Darbu no vācu valodas tulkojusi Terēze Tamoviča.

A. Grīns ir dzimis 1945. gadā, ir mūks Minteršvarcahas (Vācija) benediktīniešu abatijā. Viņš ir viens no visvairāk lasītākajiem kristīgajiem autoriem, kas sarakstījis aptuveni 300 grāmatas. Tās ir tulkotas vairāk nekā 30 valodās.

LRKB IC