Šodienas datums: 22.04.2019  |  Vārda dienas: Armanda, Armands

Ziņas

Jūnijā Dikļos norisināsies Latvijas atjaunotie dziedāšanas svētki

9.April, 2019, 18:04

Atzīmējot 155. gadadienu, kopš mācītājs Juris Neikens 1864. gada 17. maijā Dikļu mācītājmuižas dārzā noorganizēja latviešu draudžu koru pirmo dziesmu dienu, šī gada 8. jūnijā notiks Latvijas atjaunotie dziedāšanas svētki. Šajā dienā uz Dikļiem aicināti draudžu, izglītības iestāžu un mūzikas skolu kolektīvi un ansambļi, kā arī citas radošās apvienības un kolektīvi, lai kopā dziedātu, mozicētu, slavētu Dievu un iepazītu dziedāšanas svētku vēsturi.

Pasākumu organizē Valmieras kristīgā mūzikas skola „Universum“ sadarbībā ar Kocēnu novada pašvaldību, Kristīgās mācības skolotāju apvienību un Latvijas kristīgo konfesiju draudzēm. Skolas “Universum” direktors Andis Apsītis norāda, ka svētku ieceres pamatā ir vēlme sapulcināt un vienot dažādu Latvijas kristīgo kolektīvu un ansambļu dziedātājus un muzikantus uz kopīgu Dieva godināšanu ar dziesmām, lai atjaunotu dziesmu dienas tradīciju un atgādinātu par pirmo dziedāšanas svētku kristīgo saturu. Tāpat tā ir iespēja atzīmēt ne tikai dziesmu svētku tradīcijas aizsākumu, bet vēl vairāku garīgu notikumu apaļas jubilejas. 2019. gadā aprit 330. gadadiena kopš Ernsts Gliks pilnībā iztulkoja Bībeli latviešu valodā, 280. gadadiena kopš garīgās atmodas sākuma Valmierā, 200. gadadiena kopš dzimtbūšanas atcelšanas Vidzemē, kā arī 180. gadadiena kopš Jāņa Cimzes izveidotā Vidzemes skolotāju semināra Valmierā.

Dziedāšanas svētku atklāšana Neikenkalna dabas koncertzālē notiks 8. jūnijā pl. 14 ar karoga pacelšanu un Latvijas himnas dziedāšanu. Dienas gaitā notiks gan gājiens, gan koncerts, teātra izrādes, dažādas aktivitātes, radošanas darbnīcas, kā arī kopīga lūgšana par Latviju un pielūgsme. Svētku organizētāji norāda, ka katrs kolektīvs var izvēlēties repertuāru pēc saviem ieskatiem. Visi dalībnieki kopā dziedās divas dziesmas:  “Mans Dievs ir varens Dievs” un “Elijas dienas”.

Pieteikt dalību pasākumā iespējams līdz 15. maijam, aizpildot dalībnieka anketu un to nosūtot biedrībai “Universum” pa pastu (Marijas ielā 14, Valmierā, LV – 4201, tālr. 64221242) vai uz e-pastu (muzikas.skola@universum.school). Pieteikuma anketa pieejama mājaslapā www.universum.lv. Katram dalībniekam dalības maksa pasākumā ir 5 eiro. Šajā summā ietverta viena apmaksāta ēdienreize, kā arī pasākuma organizatoriskās izmaksas. Klausītāji varēs apmeklēt pasākumu par brīvprātīgiem ziedojumiem.

LRKB IC