Šodienas datums: 16.12.2018  |  Vārda dienas: 

Ziņas

Karmela ekleziālās kustības jaunieši jauno gadu sagaidījuši Rēzeknē

9.January, 2018, 14:58

 

Karmela ekleziālas kustības jaunieši ne tikai kopā lūdzas, bet labprāt kopā dodas pārgājienos, ceļojumos un svin svētkus. 2018. gada sagaidīšana arī kļuva par svētkiem un arī ceļojumu, jo jaunieši šo gadu sagaidīja Rēzeknē.

Pasākumā ar nosaukumu “Pareizs laiks: 1918” pulcējās aptuveni 30 jaunieši ne tikai no Latvijas, bet arī no Itālijas. Četras dienas tika aizvadītas, kopā lūdzoties, dodoties pārgājienā, spēlējot spēles un, protams, sagaidot jauno gadu tematiskā ballē, kurā bija jāierodas 20. gadsimta 20. gadu modei atbilstošos tērpos.

Lai gūtu ieskatu pasākumā, kustības pārstāve Anna Medne ir apkopojusi jauniešu liecības.

Kristīne raksta, ka piedzīvojusi lielu sadraudzības gaisotni, jo daudzi jaunieši pirms tam viens otru nemaz nav pazinuši. Šis dienas “balstījās uz kopīgu laika pavadīšanu, garām, interesantām sarunām, spēļu spēlēšanu, sportiskām aktivitātēm, palīdzēšanu un kopīgām lūgšanām. Man ļoti patika tas, cik ļoti izpalīdzīgi mēs visi bijām - trauki nekad netika atstāti novārtā, grīdas ilgi nepalika dubļainas, izpalīdzība parādījās arī līdz galam notiesātajās lielajās pusdienās, ko īpaši uzņēmās izpalīdzīgākie puiši. Man ļoti, ļoti patika kopīgās lūgšanas – Svētā Mise, laudes un kompletorijs, ko izdziedājām dažādās skaistās melodijās. Un, protams, man ļoti patika arī sirsnīgā sagaidīšana, ko izjutām un piedzīvojām - bijām uzņemti šeit, Rēzeknē, patiešām kā gaidīti un mīļi viesi”.

Intaram atmiņā palicis pārgājiens uz pilskalnu, kurā visi devās kopīgi dziedot. Savukārt Liesma uzsvēra, ka aizvadījusi šīs dienas “jautrā kompānijā” un “draudzīgā atmosfērā”. Līdzās aizraujošajām aktivitātēm Liesma min iespēju iepazīt cilvēkus no citas valsts, šai gadījumā no Itālijas. Martins vēl pieminēja, ka tikšanās ar ārzemniekiem pavēra iespēju runāt svešvalodā . Viņaprāt ir jauki, ka kopā bija iespēja ne tikai interesanti pavadīt laiku, bet arī sagaidīt jauno gadu.

LRKB IC; Foto: Karmela ekleziālās kustības jaunieši