Šodienas datums: 20.01.2019  |  Vārda dienas: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Ziņas

Konsekrētās dzīves dienu svinēs ar dievkalpojumu un pārdomājot izaicinājumus

1.February, 2018, 11:19

2. februārī Baznīca svin Sveču dienu jeb Kunga prezentāciju svētnīcā, kā arī Konsekrētās dzīves dienu. Jau vairākus gadus šajā dienā Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē pulcējas Latvijas konsekrētās personas. “Vismaz visas tās, kas dzīvo Rīgā,” saka Latvijas Konsekrēto apvienības pārstāve māsa kalpone Inese Ieva Lietaviete, “lai lūgtos kopā ar Baznīcu, paustu prieku par tiem, kas lūdzas par un kopā ar mums.”

Svētku dienā konsekrētie vispirms tiksies Rīgas Svētās ģimenes mājā, kur notiks sadraudzība, kā arī konference “Konsekrētās personas Baznīcā un ar Baznīcu – jauni laiki, jauni izaicinājumi”. Vakars turpināsies Svētā Jēkaba katedrālē ar vesperēm pl. 18, kam sekos Svētā Mise pl. 18. 30. To celebrēs priesteris Pauls Kļaviņš un palotīņu priesteris Lešeks Voroņeckis no Polijas. Svētās Mises laikā konsekrētie kopīgi atjaunos savus svētsolījumus, kā arī tiks svētītas sveces, jo “mēs katrs esam kā gaisma pasaulē,” atgādina māsa Inese. Uz dievkalpojumu tiek aicināti ne tikai konsekrētie, bet arī ikviens, kas vēlas kopā lūgties. Dievkalpojumu translēs arī Radio Marija Latvija.

Savukārt nākamajā dienā Ķīpsalā, māsu kalpoņu klosterī notiks formācijas diena konsekrētajiem, kurā galvenā tēma būs konsekrētās dzīves izaicinājumi mūsdienās. Pirmajā dienas pusē konsekrētie varēs piedalīties divās konferencēs: “Konsekrētās personas sūtība mūsdienu pasaulē – izaicinājumi” un “Konsekrētās personas identitāte mūsdienu kontekstā – atbilde uz izaicinājumiem”. Kā paskaidroja māsa Inese, par konsekrētās dzīves izaicinājumiem mūsdienu pasaulē ir arī jaunākais dokuments “Jaunam vīnam jaunos traukos”, ko 2017. gada nogalē izdeva Vatikāna Konsekrētās dzīves institūtu un Apustuliskās dzīves biedrību kongregācija. Dokuments analizē situāciju Baznīcā un Dievam veltītās dzīves kopienās pēc Vatikāna II koncila, novērtējot pozitīvās izmaiņas, kas ir jaunais vīns, kuram nepieciešamas arvien atjaunotas un atbilstošas formas.

Formācijas dienas otrā pusē būs laiks lūgšanai Vissvētākā Sakramenta priekšā, būs darbs grupās, bet dienas noslēgumā – kopīga Euharistija.

Māsa Inese arī pastāstīja, ka konferenci Svētās ģimenes mājā un formācijas dienu vadīs priesteris L. Voroņeckis. Viņš ir kalpojis dažādās Eiropas valstīs, bet patlaban Šveicē Frīburgas Universitātē vada studentu pastorātu. L. Voroņeckis ir vairāku publikāciju autors, viņam ir liela pieredze garīgās vadības jomā un “Lectio Divina” rekolekciju vadīšanā, īpaši konsekrētās dzīves kopienās. Māsa Inese paskaidroja, ka priesterim ir liela pieredze, kalpojot sekulārā sabiedrībā, tāpēc viņš labi saskata dažādus izaicinājumus mūsdienu kultūrā, no kuras aicina nevis bēgt un noslēgties, bet gan palikt tajā un nest labo sēklu.

LRKB IC