Šodienas datums: 24.10.2019  |  Vārda dienas: Renāte, Modrīte, Mudrīte

Ziņas

Latviski iznākusi Daniela Anža grāmata "Mīlestība, kas dziedina brūces"

7.jūnijs, 2016, 13:30

Izdevniecība „Dzīvības straumes” laidusi klajā Latvijā pazīstamā franču priestera Daniela Anža grāmatu „Mīlestība, kas dziedina brūces”. Franču priesteris un daudzu grāmatu autors grāmatu sarakstījis, pamatojoties uz lekcijām, ko nolasījis kādā konferencē laikā, kad „Harizmātiskā Atjaunotne” Francijā piedzīvoja īpašu uzplaukumu.

Grāmatas centrālais stāsts ir par Dieva žēlsirdību, par to Dieva žēlsirdību, ko piedzīvoja Terēze no Bērna Jēzus. Viņas dzīvesstāstā spilgi atklājas divi šīs žēlsirdības piedzīvošanas brīži:  pēc tēva un māsu neatlaidīgajām lūgšanām saņemot brīnumainu dziedināšanu no smagas slimības, kā arī kad viņu četrpadsmit gadu vecumā Jēzus Ziemassvētku naktī pēkšņi darīja garīgi pieaugušu un nobriedušu. Šīs žēlastības Dievs viņai dāvāja, lai vēlāk viņa spētu izlūgt dziedināšanu visiem dzīves ievainotajiem, sevišķi tiem, kuri dzīvo kā cietumā ieslodzīti, jo netic Dievam. Terēze zina – to, ko Jēzus ir darījis viņas labā, Viņš var darīt arī jebkura cita labā, jo Dievam neiespējamu lietu nav.

Autors īpaši uzsver, cik ļoti Dievs vēlas ne jau kaut ko saņemt no mums, bet gan dot, un cik izcili to reiz izprata Terēze – viņa Dievam lūdza pat visneiespējamākās lietas. Un Dievs viņu uzklausīja. Tas ir aicinājums arī mums, lai mēs no sava Tēva lūgtu bez mēra, un tad Viņš tieši tāpat arī mums dos – bez mēra. „…cik daudz vairāk jūsu Tēvs no Debesīm dos Svēto Garu tiem, kas Viņu lūdz!” (Lk 11,13) Tāpat autors norāda uz to, ka šīs svētās dzīve noritēja Svētā Gara iedvesmā, neskatoties uz to, ka viņas rakstos Svētais Gars ir minēts reti. Viņa to nēsāja savā sirdī.

Grāmatu no franču valodas tulkoja Inese Gagaine. To var iegādāties draudžu grāmatu galdos.

LRKB IC