Šodienas datums: 25.03.2019  |  Vārda dienas: Mare, Ģedimins, Māra, Marita, Mārīte

Ziņas

Liturģiskās mūzikas darbnīcas Liepājā šopavasar vadīs viesis no Polijas – Pāvels Bembeneks

2.April, 2018, 20:56

Jau vairākus gadus Liepājas Svētā Dominika klosterī notiek liturģiskās mūzikas darbnīcu nedēļas nogales, kurās tiekas ne tikai ērģelnieki, diriģenti, dziedātāji un mūziķi, bet arī vienkārši draudžu pārstāvji, kas vēlas labāk iepazīt Baznīcas mūziku. Lai veicinātu izpratni un zināšanas par Baznīcas mūziku, darbnīcas notiek dažādos liturģiskajos laikos. Tā tuvākais pasākums notiks Lieldienu liturģiskajā laikā – no 29. aprīļa līdz 1. maijam. Šoreiz darbnīcas būs īpašas ar to, ka tās vadīs nevis ikgadēji vadītāji – Svētā Dominika draudzes sholas vadītāja Kristīne Locika un dominikāņu tēvs Oskars Jabloņskis -, bet gan pirmo reizi ieradīsies starptautiska līmeņa mūziķis - poļu liturģiskās mūzikas komponists un diriģents Pāvels Bembeneks.

Mūzikas darbnīcas sāksies svētdien, 29. aprīlī, pl.12 ar Svēto Misi Liepājas Svētā Dominika baznīcā un noslēgsies 1. maija vakarā. Visiem dalībniekiem tiks piedāvātas kopīgas brokastis, pusdienas un vakariņas klosterī. Tiem, kas nav liepājnieki, būs pieejamas arī naktsmājas. Visi dalībnieki tiks nodrošināti ar nepieciešamo nošu materiālu, kuru pēc tam viņi varēs izmantot pēc vēlēšanās savā darbībā. Tāpat visi digitālā veidā saņems veiktos mūzikas ierakstus.

Kā raksta pasākuma organizētāji, P. Bembeneku viņi satikuši un arī aicinājuši uz Latviju aizvadītajā gadā, kad pieci liepājnieki piedalījās viņa vadītajās mūzikas darbnīcās Viļņā un guva iedvesmu, skatoties viņa metodes darbā ar kori. “Viļņas mūzikas darbnīcās pieredzējām, kā viņš spēj atvērt dziedāšanai arī par savu muzikālo varēšanu visai nepārliecinātus cilvēkus,” raksta Kristīne Locika. Tāpēc arī uz Liepāju tiek aicināti ne tikai profesionāļi, bet arī visi tie, kas vienkārši grib dziedāt.

P. Bembeneks sarakstījis gan Svētās Mises dziedājumus, gan dziesmas, oratorijas u.c. veida garīgo mūziku. Viņa mūzika skanējusi arī Vatikānā svētā Dominika ordeņa 800 gadu jubilejas svinībās. Latviski jau ir iztulkotas un Latvijas baznīcās dziedātas viņa dziesmas, piemēram, „Pateicos Tev, Dievs!”, „Dzīve mana mirklis”, „Jēzu, uzticos Tev!”. Viņš ir vadījis mūzikas darbnīcas ne tikai Polijā, bet arī Lielbritānijā, Vācijā, ASV, Krievijā.

Ziedojums dalībai darbnīcās ir 20 eiro, bet tiem, kas nakšņos klosterī, 25 eiro. Jautājumu gadījumā var sazināties ar Svētā Dominika draudzes sholas vadītāju Kristīni Lociku pa tālruni 26705843 vai rakstot uz e-pastu: lociki@gmail.com. Pieteikšanās uz liturģiskās mūzikas darbnīcām turpināsies līdz 20. aprīlim, aizpildot anketu tiešsaistē: https://goo.gl/forms/qEOWv6qhotnBV5zc2

LRKB IC