Šodienas datums: 20.05.2018  |  Vārda dienas: Venta, Salvis, Selva

Ziņas

Mātes diena Iļģuciema cietumā

15.May, 2017, 15:55

Iļģuciema cietuma notiesātajām vēl ilgi paliks prātā 14. maija, Mātes dienas, pasākumi. Pa dienu Svētā Mise un viena bērniņa kristības Mātes un bērnu nodaļā. Bet vakars cietuma kultūras centrā ar mākslinieces Daces Pecoli un viņas dēla un tēva viesošanos un kopīgu darbošanos ar dažāda izmēra burbuļu pūšanu, šķīvīšu žonglēšanu, smaržojamo un ēdamo ziepju burbuļu ķeršanu pagāja lielā jautrībā un aktīvā darbībā. Ne tikai Mātes un bērnu nodaļas mazuļiem tas bija nebijis piedzīvojums. Ziepju burbuļi nostrādāja uz visiem pasākuma dalībniekiem kā vislabākā psiholoģiskā terapija.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstītā projekta ietvaros Mākslas terapijas-dekupāžas nodarbībās notiesāto darinātie priekšmeti 12. maijā tika nodoti fondam Ziedot.lv, lai viņi tos nogādātu Mātes dienā māmiņām, kurām pēc fonda ieskatiem nepieciešams morāls atbalsts. Savukārt notiesātās sievietes saņēma gandarījumu par to, ka var darīt kaut ko labu un vērtīgu. Šī projekta aktivitāte turpināsies līdz jūnija beigām, kad līdz tam darinātās lietas varēs atkal nodot fondam Ziedot.lv bērnu rehabilitācijas vajadzībām.

2. aprīlī Iļģuciema cietuma 30 notiesātās ar Vācijas Katoļu baznīcas fonda „Bonifatiuswerk” un biedrības „Iļģuciema sievietes” atbalstu piedalījās Retrofoto seansā un uz Mātes dienu saņēma skaistas mākslas fotogrāfijas, ko sūtīt saviem tuviniekiem, mīļajiem cilvēkiem un bērniem.

Mūsu valstī viena daļa sabiedrības atrodas ieslodzījuma vietās. Šo sabiedrības daļu var uzskatīt par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, jo viņu morāle un tikumība, arī psihe ir bojāta un deformēta. Dažādi resocializācijas pasākumi vieš cerību kaut nedaudz atveseļot šo sabiedrības daļu.

Brīvprātīgā cietuma kalpotāja Daina Strelēvica