Šodienas datums: 23.06.2018  |  Vārda dienas: Līga

Ziņas

Nobalso par Aglonas bazilikas Kora skolas ieceri iegādāties jaunas klavieres

10.April, 2017, 13:06

Projektu konkursā “LMT Latvijai” šogad piedalās arī Aglonas bazilikas Kora skola, kura lūdz atbalstu jaunu klavieru iegādei.

„Aglonas bazilikas Kora skola 25 gadus strādā ar labiem rezultātiem, audzēkņi gūst godalgotas vietas Latvijas un starptautiskajos konkursos. Skolā mācās 56 apdāvināti bērni. Kad skola veidojās, no privātpersonām tika nopirkti jau lietoti instrumenti (pianīni RĪGA), kuri šobrīd ir ļoti sliktā stāvoklī - netur skaņojumu, nav izlīdzināta skaņa, daudz tehnisku problēmu. Audzēkņiem nav iespējas izjust klavieru skaņas skaistumu, strādāt pie toņa kvalitātes. Slikto instrumentu stāvokli atzīmēja arī skolas akreditācijas komisija,” stāsta Aglonas bazilikas Kora skolas vadītāja Ieva Lazdāne.

Tāpēc Kora skola pieteicās Latvijas mobilā telefona projektā „LMT Latvijai” un cer savākt nepieciešamo balsu skaitu, lai iegūtu 2000 EUR. Trūkstošo daļu piemaksās pašvaldība un būs iespējams nopirkt jaunu instrumentu.

Lai nobalsotu par Aglonas bazilikas Kora skolas projektu, ieejiet mājas lapā www.lmt.lv/lmtlatvijai un atrodiet sadaļu Aglonas novads. Lai nobalsotu, jāautorizējas caur draugiem un facebook. Pēc autorizācijas Aglonas novadā jāizvēlas projekts Nr. 6 “Pianīna Kawai K – 15E iegāde Aglonas bazilikas Kora skolai” un jāspiež „balsot”. Trešo reizi var nobalsot tie, kuri ir LMT vai arī Amigo klienti, sūtot īsziņu ar tekstu Aglona6 uz numuru 1668. Pagaidām Aglonas bazilikas Kora skolas projektam līdz uzvarai trūkst daudzas balsis. 

Skolas kori dzied dievkalpojumos Aglonas bazilikā. Jaunie ērģelnieki ne tikai apgūst ērģeļspēles noslēpumus, bet arī spēlē dievkalpojumos bazilikā. No Kora skolas ir izaudzis jauktais koris ASSUMPTA. 17. aprīlī plkst. 16 Latgales vēstniecībā „GORS” notiks Aglonas bazilikas Kora skolas 25 gadu jubilejas koncerts, kurā skanēs vokālā, klavieru un ērģeļmūzika. To izpildīs skolas audzēkņi un absolventi. Dziedās skolas 2.-3. un 4.–9. klašu kori, jauktais koris ASSUMPTA.

LRKB IC