Šodienas datums: 28.01.2020  |  Vārda dienas: Spodris, Kārlis

Ziņas

Svētā Gara nosūtīšanas svētki Kabilē

27.maijs, 2015, 12:50

Kuldīgas novada Kabiles pagasta „Mācītājmāja” ir evaņģēlisko kristiešu draudzes "Zilais Krusts" struktūrvienība Kurzemē. Šeit dzīvo vīri, kas zaudējuši mājas, ģimeni, darbu, vīri pēc ieslodzījuma izciešanas, vīri, kas cīnās ar postošajām atkarībām. Viņi ir pazaudējuši sevi un jēgu dzīvei. Strādājot lauku darbus, rūpējoties par
lopiem, pielūdzot Dievu, mēs visi kopā mēģinām sakārtot dzīvi. Saimniecībā ir 30 govis, 10 cūkas, 15 kaziņas, 80 zoslēni, 40 tītari un vistas. To visu kopj un aprūpē 12 vīri, struktūrvienības vadītājs Agris Reinis un saimniecības vadītāja Anna Kuštane.

23. maijs Mācītājmājas iedzīvotājiem bija īpaša diena. Jau trešo reizi mēs uzņēmām mīļus un ļoti gaidītus viesus no Rīgas Sv. Terēzes no Bērna Jēzus draudzes ar priesteri Māri Ozoliņu un mūsu mīļos no Kuldīgas Sv. Trīsvienības draudzes kopā ar dominikāņu klostermāsām un, protams, kabilniekus. Mēs visi kopā svinējām Vasarsvētku Vigīlijas Svēto Misi. Tas bija ļoti īpašs laiks mums visiem - sadraudzība, slavēšana un pielūgsme, kopīgas sarunas, dalīšanās, jaunas iepazīšanās. Neskatoties uz lietaino un vēso laiku, visi bija priecīgā noskaņojumā, un mums bija sirdssilti! Visiem, kam bija nosalušas un slapjas kājas, tika sausas zeķītes, silts mūrītis, un pašus sasildīja karsta skābeņu zupa pie ugunskura.

Šajā pavasarī ar Dieva žēlastību iegādājāmies jaunu traktoru, kas bija ļoti nepieciešams saimniecībā. Priesteris iesvētīja jauno tehniku, un visiem bija iespēja ar to izbraukt. Pirmais piedāvājumu izmantoja priesteris Māris.

Tad vēl sekoja iepazīšanās ar saimniecību - gotiņām, rukšiem, mājputniem. Iespaidu tik daudz! Šādas tikšanās un sadraudzība ir tik ļoti vajadzīga visiem - gan Mācītājmājas vīriem, gan draudzei. Tās ir jaunas ieceres un iespējas. Tas bagātina un piepilda.

Paldies visiem par sirsnīgo kopā būšanu un uz drīzu tikšanos atkal!

"Zilā Krusta" vārdā Ruta