Šodienas datums: 23.05.2019  |  Vārda dienas: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Ziņas

Svētuma dārzs - laiks bērniem un vecākiem

12.June, 2018, 13:30

No 5. līdz 8. jūnijam Dzintaru rekolekciju mājā notika pasākums “Svētuma dārzs” bērniem un viņu vecākiem, kuru organizēja kustība “Pro Sanctitate”. Kā paskaidroja kustības pārstāves, šo dažu dienu mērķis bija palīdzēt bērniem iepazīt aicinājumu uz svētumu, kā arī bērniem un vecākiem palīdzēt izprast pāvesta Franciska pārdomas par svētumu, kuras viņš ir iekļāvis apustuliskajā pamudinājumā “Gaudete et exsultate”.

Katru dienu bērni pārdomāja kādu ar svētumu saistītu tēmu. Pirmajā dienā tika izteikts aicinājums “audzēt puķes”, apcerot Dievu-Radītāju, kas visu ir radījis. Zīmējot puķes, bērniem bija iespēja iepazīt dažādus tikumus. Nākamās dienas aicinājums bija: “stādīsim kokus, novāksim augļus”. Tā ietvaros uzmanība tika pievērsta Svētajam Garam un Viņa dāvanām, kas simboliski tika izzīmētas kā augļi. Pārējās dienās bērni pievērsās arī citām Dieva radītajām lietām un, protams, cilvēkam. Kas ir cilvēks un kas esmu es Dieva priekšā – uz šo jautājumu tika meklētas atbildes. Dienas tēmu Svētajā Misē padziļināti skaidroja arī priesteris Juris Zarāns, kurš ik dienu svinēja dievkalpojumu rekolekciju dalībniekiem.

Vienu vakaru visiem bija iespēja noskatīties filmu par Dominiku Savio. Viņš bija svētā Jāņa Bosko skolnieks, kurš, neskatoties uz savu īso mūžu – viņš nomira 14 gadu vecumā -, arī kļuva par svēto. Aptuveni 12 gadu vecumā Dominiks nolēma, ka vēlas kļūt svēts cilvēks. Viņš aktīvi lūdzās, rūpējās par savu dvēseli, centās uz to mudināt savus draugus. Jau 12 gadu vecumā kopā ar J. Bosko un citiem viņa skolniekiem Dominiks sāka lūgties par laimīgu nāvi. Viņš arī sacīja saviem draugiem, kas viņš nomirs pirmais. Dominiks saslima ar kādu elpceļu infekciju un nomira īsi pirms savas 15. dzimšanas dienas savu vecāku klātbūtnē. Pēc filmas noskatīšanās bērni gatavoja nelielus uzvedumus par šo svēto.

Kustība “Pro Sanctitate” pateicas par lieliski kopā pavadīto laiku.

LRKB IC; Foto: Kustība "Pro Sanctitate"