Šodienas datums: 20.09.2018  |  Vārda dienas: Matīss, Modris, Mariss

Ziņas

Varšavā tiekas ģimenes dzīves vērtību veicinātāji no visas Eiropas

10.October, 2017, 14:48

6. - 8. oktobrī Varšavā notika Eiropas Ģimenes dzīves izglītības institūta (IEEF/EIFLE) ģenerālā asambleja, kurā ar jaunumiem Auglības atpazīšanas metožu (AAM) apmācības, kā arī pazeminātas auglības ārstēšanas jomā iepazinās un kontaktus ar citiem jomas pārstāvjiem veidoja arī trīs mediķes no Latvijas.

IEEF/EIFLE dibināta 1992. gadā un tās mērķis ir veicināt izglītošanu par ģimenes dzīves vērtībām, tostarp pētīt auglību un tās iespējamos dabiskos regulēšanas veidus. IEEF/EIFLE apvieno vairāk nekā 26 organizācijas no 20 Eiropas valstīm, kā arī Kirgizstānas. Latvijā EIFLE biedri ir kustība „Par dzīvību” un Ģimenes ekoloģijas institūts.

Ģimenes ekoloģijas institūtu Varšavā pārstāvēja vecmāte, AAM instruktore Baiba Stikute, ģimenes ārste, AAM skolotāja Dina Florena un ģimenes ārste, naprotehnoloģijas speciāliste, kā arī Kreitona modeļa skolotāja Maruta Seržante.

Asamblejas dalībnieki pārrunāja Standartizētas AAM skolotāju apmācības programmas FEDRA projektu, kura galarezultāts ir kopīga mācību grāmata visiem AAM skolotājiem Eiropā. Tika prezentēta arī seksuālās izglītības programma FLEET, kas vēl ir izstrādes procesā.

Asamblejā bija dažādās sesijas: seksuālās izglītības, medicīnas un zinātnes sesija. Tikšanās galvenais mērķis bija veidot kontaktus un apmainīties ar pieredzi, zināšanām starp Eiropas medicīnas iestādēm, tāpat veidot ciešākus kontaktus starp AAM skolotājiem un ārstiem reproduktīvās veselības aprūpes jomā. Plānos ir uzsākt Eiropas zinātniskos projektus auglības un AAM jomā.

Medicīnas sesijā poļu ārsti iepazīstināja ar uztura un zarnu trakta mikrofloras nozīmību, kā arī imunoloģiskajiem aspektiem pazeminātas auglības ārstēšanā. Ārsts Fils Boils no Īrijas prezentēja jaunumus neauglības ārstēšanā, balstoties uz praktiskiem klīniskiem gadījumiem, daktere L. Lazničkova no Čehijas savukārt prezentēja viņas izstrādāto „Naprohelp” metodi pazeminātas auglības ārstēšanā.

Visiem AAM organizāciju pārstāvjiem bija iespēja pastāstīt par jaunumiem savas organizācijas darbības jomā, tāpat arī tika runāts par jaunākajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem AAM jomā, piemēram, mobilajam aplikācijām, Facebook grupām, interneta vietnēm zināšanu uzlabošanai.

Mūsu nelielajai Latvijas grupai bija ļoti noderīgi būt šajā vidē un izjust visu pārējo līdzīgi domājošo biedru atbalstu, apmainīties ar savstarpējo pieredzi un dzirdēt iedvesmojošus klīniskos gadījumus.

Nākošā IEEF/EIFLE organizētā Ģenerālā asambleja un konference plānota 2018. gada jūnijā Brešā (Itālijā), svinot enciklikas „Humane Vitae” 50. gadadienu.

Ja ir interese vairāk uzzināt par AAM metodēm, meklējiet informāciju auglība.lv, kā arī aicinām uz AAM klātienes kursiem trešdienās plkst. 18– 20 Svētās Ģimenes mājā Vecrīgā.

Dina Florena

Foto: Baiba Stikute iepazīstina ar Ģimenes ekoloģijas institūta īstenoto projektu "Cikla šovs" Latvijā.