Iespēja salikt garīgās adopcijas solījumus

Šo svētdien, 25. martā, bija iespēja salikt garīgās adopcijas solījumus Svētajā Misē, kas notika pl.12.00 Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas baznīcā. Savukārt pirmdien, 26. martā, Kunga pasludināšanas svētkos, garīgās adopcijas solījumus varēja salikt Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē Svētajā Misē, kas notika pl. 18.30.

Garīgā adopcija ir lūgšana ieņemta bērna aizsardzībai, kā arī palīdzība personām, kas cieš no aborta sekām. Parasti garīgā adopcija tiek uzsākta kādos Baznīcas svētkos, īpaši, svētkos, kas veltīti Dievmātes godam.

1. Kas ir garīgā adopcija?
Garīgā adopcija ir lūgšana ieņemta, bet vēl nedzimuša bērna nodomā. Bērna, kura dzīvība mātes klēpī ir apdraudēta. Lūgšana ilgst deviņus mēnešus. Cilvēks, kurš apņemas garīgi adoptēt kādu vēl nedzimušu bērniņu, apņemas katru dienu visu šo deviņu mēnešu laikā lūgties vienu Rožukroņa noslēpumu (“Tēvs mūsu”, 10 “Esi sveicināta Marija”, “Gods lai ir Tēvam…”) no priecīgās, sāpīgās vai augstās godības daļas, kā arī īpašu lūgšanu bērna un viņa vecāku nodomā. Pie lūgšanas var pievienot brīvprātīgi izvēlētas papildu apņemšanās.

2. Kādas var būt papildu apņemšanās?
Tie var būt, piemēram, bieža grēksūdze un Svēta Komūnija, Vissvētākā Sakramenta adorācija, Svēto Rakstu lasīšana, gavēnis ar maizi un ūdeni, atteikšanās no sliktiem ieradumiem, palīdzība personām, kurām ir nepieciešamas papildu lūgšanas (litānijas, novennas u.c.) Jāapņemas reāli īstenojamas lietas, ņemot vērā individuālās iespējas izpildīt to, ko cilvēks apņēmies.

3. Vai var pieņemt lēmumu par garīgo adopciju un neko papildus neapņemties?
Jā. Papildu apņemšanās nav obligāta, kaut gan adoptētāji to labprāt dara.

4. Kā radās garīgā adopcija?
Tā radās pēc Dievmātes parādīšanās Fatimā kā atbilde uz Dievmātes aicinājumu lūgties Rožukroni, aicinājumu uz nožēlu un gandarīšanu par grēkiem, kas visvairāk ievaino Viņas Bezvainīgo sirdi. 1987. gadā tā tika ieviesta Polijā. Pirmais garīgās adopcijas centrs radās paulīniešu baznīcā Varšavā. No turienes tā izplatījās pa visu Poliju un ārpus tās robežām.

5. Kādi ir garīgās adopcijas augļi?
Garīgā adopcija efektīvi dziedē dziļus iekšējus savainojumus, kurus ir radījis aborta grēks. Tā ļauj mātēm atrast ticību Dieva žēlsirdībai un ienes mieru viņu sirdīs. Kā ļoti konkrēta, nesavtīga un personīga dāvana (caur lūgšanām, upuriem, gavēni), tā, īpaši, jauniem cilvēkiem palīdz veidot raksturu, cīnīties ar egoismu, atklāt prieku atbildīgā vecāku lomas pildīšanā, darot spējīgus lūkoties uz mīlestību un dzimumattiecībām ar Dieva acīm. Sistemātiskas lūgšanas un dažādi labi darbi (apņemšanās) padziļina kontaktu ar Dievu. Palīdz atklāt novārtā atstātas askētiskās prakses dziļo jēgu. Tā varētu kļūt par faktoru kopīgas lūgšanas un mīlestības atdzimšanai ģimenē.

6. Kas var garīgi adoptēt?
Katrs – gan laji, gan konsekrētās personas, kā vīrieši, tā sievietes – jebkura vecuma cilvēki. Vienīgi bērni to var uzņemties, atrodoties vecāku uzraudzībā.

7. Cik reizes var garīgi adoptēt?
Šo lēmumu var pieņemt vairākkārt ar nosacījumu, ka ir izpildītas iepriekšējās saistības.

8. Vai katru reizi jāliek solījumi?
Jā.

9. Vai var garīgi adoptēt vairāk nekā vienu bērnu?
Garīgā adopcija attiecas tikai uz vienu bērnu.

10. Vai zinām, kādas tautības būs adoptētais bērns?
Nezinām. Un ari bērna vārdu zina vienīgi Dievs.

LRKB IC, www.prolife.lv

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti