Prezidents Sarkozī: kard. Lustižers bija dziļas ticības cilvēks

„Kardināls Žans Maria Lustižers bija dziļas ticības cilvēks, kurš ar savu priesterisko un bīskapa kalpojumu liecināja par Kristu, kas caur krusta ciešanām atpestīja pasauli” – teica kardināls Žans Pjērs Rišārds. Francijas bīskapu konferences prezidents uzsvēra, ka mirušais kardināls bija viens no ietekmīgākajām autoritātēm valstī, kuru klausījās ne tikai katoļi, bet arī visi tie, kuriem patiesi rūp cilvēces nākotne, kuri ir atvērti sirdsapziņas balsij. Norādīja uz kardināla Lustižera sniegto ieguldījumu episkopāta un jaunās evaņģelizācijas darbā, tostarp arī Pasaules Jauniešu dienas svinību organizēšanā, kas pirms desmit gadiem notika Parīzē.

„Mūsu dzimtene ir zaudējusi lielu personību, bet Parīzes Baznīca – dedzīgu ganu” – sacīja Francijas galvaspilsētas arhibīskaps kardināls Andrē Vingt-Trois. „Šis vienkāršais emigrantu dēls aizstāvēja cilvēka cieņu un tiesības, veicināja priesteru un laju formāciju, atbalstīja Baznīcas sadarbību ar medijiem” – teica arhibīskaps.

Kardināla Lustižera nāve lielu uzmanību izraisīja arī Francijas politikā. Prezidents Nikolā Sarkozī atgādināja, ka mirušā kardināla dzīvi ir ietekmējuši 20. gadsimta notikumi. Viņš bija augstas kultūras un dziļas ticības cilvēks. Cienīju viņu kā autentisku sarunbiedru, kurš neslēpa savus uzskatus – atzina prezidents Sarkozī.

Kardināla Žana Maria Lustižera bēru dievkalpojums notiks piektdien 10. augustā Parīzes katedrālē.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti