Pāvesta uzruna Vīnes Am Hof laukumā. Judenplatz apmeklējums

Pulksten 12.45 minūtēs pāvests ieradās Vīnes Am Hof laukumā. Šeit, iepretim „Desmit eņģeļu koru” baznīcai viņu sagaidīja pilsētas mērs. Baznīca „Desmit eņģeļu kori” ir pazīstama arī kā Vīnē dzīvojošo horvātu kopienas dievnams. Tā prāvests pavadīja pāvestu baznīcas iekšienē, kur viesi jau gaidīja ap 1000 dievlūdzēju, kā arī kora dalībnieku. Podijs, no kura Benedikts XVI uzrunāja ticīgos, bija iekārtots lodžijā pie baznīcas fasādes. No šejienes 1782. gadā pāvests Pijs VI svētīja laukumā sapulcējušos tautu. Am Hof laukuma centrā uz augstas kolonnas paceļas Jaunavas Marijas statuja.

Pāvesta Benedikta XVI vizītes laikā klāt bija visi Austrijas bīskapi. Ticīgo vidū bija ne vien austrieši, bet arī tuvāko kaimiņzemju svētceļnieki. Līdz ar šo tikšanos arī sākās Svētā tēva svētceļojums uz Mariacelles svētnīcu. Augsto Romas viesi sveica Austrijas Baznīcas primass, kardināls Kristofs Šēnborns. Pāvests teica uzrunu, kurā pastāstīja, ka ir izvēlējies šo vietu Dievmātes statujas pakājē, lai pārdomātu par Viņas lomu un nozīmi ne vien Austrijas pagātnē un tagadnē, bet arī katra cilvēka dzīvē. Pāvests izteica atzinību par ticīgo lēmumu pēc šīs tikšanās palikt adorācijā Vissvētākā Sakramenta priekšā līdz pat nākamajai dienai. Svētais tēvs teica, ka tādējādi tie konkrētā veidā īstenos to, ko šais dienās vēlas darīt arī viņš pats, proti, kopā ar Mariju raudzīties uz Kristu.

Turpinot, pāvests teica: „Marijas klēpī Kristus pieņēma cilvēka dabu. Viņš klausījās Mātes sirdspukstos. Šī sieviete Viņu pavadīja visu dzīvi līdz pat nāvei krustā. Viņas mātišķajai mīlestībai Kristus uzticēja savu mīļoto mācekli Jāni un kopā ar viņu – visu cilvēci. Arī šodien Marija ņem savā aizsardzībā visu valodu un kultūru pārstāvjus, lai tos kopā vestu pie Kristus. Viņai varam uzticēt visas mūsu raizes un vajadzības. No Viņas, savukārt, mums ir jāmācās pieņemt citam citu ar to pašu mīlestību, ar kādu Viņa pieņem mūs visus: katru savā vienreizībā, tādus, kādus mūs ir vēlējies Dievs. Dieva universālajā ģimenē, kurā katram cilvēkam ir sava vieta, mums ir jāattīsta savas dāvanas visu cilvēku labā.”

Pāvests uzrunā pakavējās pie Marijas kolonnas, atgādinot, ka tā ir celta pēc imperatora Ferdinanda III vēlēšanās kā pateicība par Vīnes pilsētas atbrīvošanu no lielām briesmām. Imperators pats to atklāja pirms 360 gadiem.

Savu uzrunu Benedikts XVI noslēdza ar šādu meditāciju: „Cik gan cilvēku kopš tā laika ir apstājušies šīs kolonnas priekšā un lūgušies, un lūdzoties, pacēluši acis uz Mariju! Cik gan daudzi ir pieredzējuši Viņas palīdzību dažādās personīgajās grūtībās! Taču mūsu kristīgā cerība stiepjas tālāk par lielāku vai mazāku vēlmju piepildījumu! Mēs paceļam acis uz Mariju, kas mums rāda, uz kādu cerību mēs esam aicināti (sal. Ef 1,18). Viņa personificē to, kas patiesībā ir cilvēks!”

Pēc Am Hof laukuma apmeklējuma, pāvests devās uz Ebreju laukumu Judenplatz. Tā ir unikāla piemiņas vieta, kur arheoloģisko izrakumu rezultātā tika atrasta viduslaiku sinagoga. Šodien Judenplatz laukumā skatāms arī viduslaiku jūdaisma muzejs un tēlnieces Raheles Vaitredas veidotais ebreju genocīda piemineklis. Tam apkārt uz grīdas ir izklātas plāksnes, kurās iekalti vairāk nekā 65 tūkstoši Austrijas ebreAju vārdi, kas gāja bojā laikposmā no 1938. līdz 1945. gadam. Pāvestu Benediktu XVI Judenplatz laukumā sagaidīja Austrijas lielrabīns un ebreju kopienas prezidents. Svētais tēvs uz brīdi uzkavējās klusā lūgšanā.

Pēc Judenplatz apmeklējuma pāvests automašīnā ieradās Vīnes apustuliskajā nunciatūrā, kur ieturēja pusdienas.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti