Rīgas Katoļu Ģimnāzijai 15 gadu

Ir otrais oktobris, krīt zeltainas un sārtas rudens lapas. Bērni un skolotāji steidz uz skolu. Viss ir kā ierasts, bet Rīgas Katoļu ģimnāzijā tāda savāda rosība, savāda noskaņa. Ir svētku diena. Ir pagājušas tikai divas dienas, kā tika nosvinēta draudzes piecpadsmitā gadskārta. Svētku noskaņa turpinās. Manuprāt, bērniem tā sagādā vēl lielāku prieku doties uz skolu.

Rīts sākās ar pateicības Sv. Misi skolas kapelā. Uz svētkiem bija ieradies V.E kardināls Jānis Pujats, bīskaps Antons Justs, ilggadējais kapelāns pr. Edgars Cakuls un tagadējais kapelāns pr. Andris Kravalis. Pirms Sv. Mises kapelā tika ienests ģimnāzijas karogs, kas tika novietots Dievmātes statujas pakājē. Varbūt pat neapzināti vēlreiz novēlot ģimnāziju Vissvētākās Jaunavas aizbildniecībai. Kardināls savā uzrunā sacīja: „Skolas uzdevums ir sagatavot cilvēku dzīvei. Šī skola pilda šo uzdevumu. Svarīga ir sirds izglītība, kuras auglis ir mīlestība uz visu labo. Sirds izglītība iet roku rokā ar ticību Dievam kā visa labuma avotu”. Šīs skolas skolotājiem ir milzīgs ieguldījums bērnu un jauniešu garīgās dzīves veidošanā.

„Ir vēlēšanas, lai svētki ilgtu visa gada garuma”, sacīja pr. A. Kravalis. Pat, ja pēc nedēļas vai mēneša svētku sajūta būs norimusi, ir padomāts, kā šo svētkus pagarināt- īpaši otrās klases skolēniem. Vasarassvētkos otrklasnieki pirmo reizi saņems Sv. Komūniju. Un, izmantojot šo lielo svētku dienu, katram bērniņam tika izvēlēts sargeņģelis. Tādā veidā iesaistot lūgšanās visu lielāko klašu skolēnus un skolotājus. Svētku programmā bija arī koncerts, ko sniedza sākumskolas un vidusskolas kori.

Šajā dienā tika prezentēta skolas himna. „Tie ir tautas vārdi, jo no visiem piedāvātajiem tekstiem tika paņemts kāds teikums,” sacīja skolas direktore I. Augškalne. Svinēt jubileju un pirmo reizi nodziedāt ģimnāzijas himnu bija ieradies Rīgas domes izglītības komisijas vadītājs, profesors Juris Zaķis. Viņš atzina, ka šī ir viena no viņa mīļākajām skolām.

Būtiska jubilejas sastāvdaļa ir svētku torte, kas bija veidota atvērtas grāmatas formā, un tās svars: 25 kilogrami. Ar kūkas nobaudīšanu svētku diena vēl nebija noslēgusies. Protams, bija arī saīsinātas mācību stundas un dažādas aktivitātes. Starpbrīžos uz audekla varēja atstāt savu autogrāfu un plaukstas nospiedumu. Ir vēl kas pārsteidzošs šai dienai – tagad Rīgas Katoļu ģimnāzija ir atrodama arī internetā www.rkgimnazija.lv. Tagad arī esot mājās mēs katrs varēsim sekot līdzi draudzes un skolas aktivitātēm un notikumiem.

Pats galvenais, lai bērniem būtu patīkami nākt uz skolu. Lai skolotājam būtu degsme kalpot mazajiem un lielajiem. Jautāju skolotājām Helēnai Žigo un Inesei Šteinai kas ir tas, kas bērniem patīk katoļu ģimnāzijā. Tas ir ģimeniskums, mājas sajūta un mīlestība. Klases ir mazākas kā citās skolās un ir iespēja tuvāk iepazīt katru bērnu. Varētu ļoti daudz ko pasacīt, jo tā ir šo skolotāju pieredze strādājot ģimnāzijā no pirmās dienas. Viņu novērojums ir tāds, ka bērni gaida brīvlaika beigas, lai atgrieztos skolā. Daudzi skolēni un skolotāji ienākot šajā skolā nepazīst Dievu un baznīcu un caur skolu piedzīvo atgriešanos. Piektās klases skolnieces Anete un Monika stāsta, ka viņām patīk šī skola. Anete, diemžēl aizgāja uz citu skolu, bet bija priecīga, ka kopā ar savu klasi un draudzeni varēja svinēt svētkus.

Sv. Terēzes vārdiem runājot: „Visu ko jūs dariet, dariet ar mīlestību”. „Ja dziediet, dziediet ar mīlestību, ja mācaties, mācaties ar mīlestību…” sacīja bīskaps Antons Justs.

Līga Malāne
KBV speciālais korespondents VidzemēLatvijas Katoļu Baznīcas Vēstnesis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti