Now Reading
Pāvesta vēstījums 94. Pasaules Migrantu un bēgļu dienā

Pāvesta vēstījums 94. Pasaules Migrantu un bēgļu dienā

Vatikānā publicēts Benedikta XVI vēstījums 94. Pasaules Migrantu un bēgļu dienā, kas tiks atzīmēta 2008. gada 13. janvārī. Pāvests atgādina, ka globalizācijas laikmetā aizvien intensīvāka kļūst jauniešu un bērnu migrācija. Viņi dzīvo tālu no savām ģimenēm un dzimtenes. Valsti atstāj labi izglītoti jaunie cilvēki. Taču citās zemēs pastāvošās normas viņiem traucē integrēties sabiedrības dzīvē. Viņi pārdzīvo tā dēvēto „divkāršo piederību”. Jaunieši negrib zaudēt savu identitāti un kultūru, un tajā pašā laikā grib iesaistīties sabiedrībā, kurā dzīvo.

Vēstījumā pāvests norāda uz gados jauno migrantu un bēgļu dzīves problēmām. Tieši viņi nereti kļūst par ļaunprātīgas fiziskās, morālās un seksuālās izmantošanas upuriem. Īpaši tas attiecas uz meitenēm. Daudzas no viņām kļūst par tā sauktās „tirgošanās ar dzīvo preci” upuriem. Bēgļu nometnēs bērni un pusaudži dzīvo ārkārtīgi smagos apstākļos. Taču bērnība ir svarīgs laika posms cilvēka attīstības procesā. Tam nepieciešams miers un drošības sajūta – vēstījumā raksta pāvests. Viņš norāda uz nepieciešamību skolas programmas piemērot ieceļotāju integrācijas procesam. Nozīmīgas ir Baznīcas pastorālās rūpes par studējošo jaunatni. Benedikts XVI aicina jaunos ieceļotājus veidot taisnīgu un brālīgu sabiedrību, ievērot valsts likumus un nekad nepakļauties naidam un vardarbībai. Pāvests mudina jaunos kristiešus drosmīgi liecināt par Kristu, neraugoties uz dažādu kultūru atšķirībām.

Vatikāna preses zālē, 28. novembrī, pāvesta Benedikta XVI vēstījumu Pasaules Migrantu un bēgļu dienā prezentēja Pontifikālās Migrantu un ceļotāju pastorālās padomes vadītāji. Padomes prezidents kard. Renato Martini runāja par irākiešu bēgļu tiesībām atgriezties savā dzimtenē. Viņš pauda cerību, ka Anapolisā notiekošā miera konference veicinās Tuvo Austrumu problēmas ātrāku atrisināšanu. Savukārt arhib. Agostino Marhetto norādīja uz bēgļu nometnēs dzīvojošo personu situāciju. Nometnēm jābūt īslaicīgām. Tās nekādā gadījumā nedrīkst pārvērst par pastāvīgu dzīves vai ieslodzījuma vietu – uzsvēra Pontifikālās Migrantu un ceļotāju pastorālās padomes sekretārs.

LRKBIC

Scroll To Top