Saūdu Arābijas karaļa pirmā vizīte Vatikānā

Itālijā oficiālā vizītē 5. novembrī ieradās Saūdu Arābijas karalis Abdullahs Bin Abdelazizs Alsauds. Itālijas Republikas prezidents Džordžo Napolitano vakar rīkoja pusdienas par godu karalim. 6. novembrī Mekas un Medinas mošeju sargs – kā tiek saukts karalis – ieradās Vatikānā. Viņš ir pirmais Saūdu Arābijas monarhs, kurš tiekas ar Romas Katoļu Baznīcas vadītāju. Pāvests un Saūdu Arābijas karalis sarunājās ar divu tulku starpniecību. Pēc tam karalis tikās ar Vatikāna valsts sekretāru kard. Tarčisio Bertone.

Vizītes laikā karalim paredzētas tikšanās arī ar Itālijas Ministru padomes prezidentu Romano Prodi, Romas mēru Valteru Veltroni, Ārlietu ministru Massimo Dalema un citām amatpersonām. Karaļa Abdullaha Bin Abdelaziza vizīte Eiropā ilgs 13 dienas. Viņš apmeklēs arī Liebritāniju un Vāciju. Vizītes laikā tiks parakstīti vairāki svarīgi līgumi.

Abdullahs Bin Abdelazizs ir sestais Saūdu Arābijas karalis. Dzimis 1924. gadā Rijādā. Viņa tēvs Abdels Azizalsauds 1932. gadā izveidoja Saūdu Arābijas karalisti. Abdullahs Bin Abdelazizs 1982. gadā kļuva par troņmantinieku. Saūdu Arābijas karalistē dzīvo vairāk nekā 23 mlj iedzīvotāju, no kuriem 890 000 ir katoļi (3,8%). Pastorālo darbu veic 4 priesteri un 3 katahēti.

Saūda Arābija ir islāmiski teokrātiska monarhija. Islāms ir valsts oficiālā reliģija. Lielākā daļa valsts iedzīvotāju ir sunnīti. Vienīgā oficiāli atzītā reliģija ir konservatīvais islāma veids – vahabisms. Likums nosaka, ka valsts pilsoņiem ir jābūt musulmaņiem. Speciāla reliģiskā policija kontrolē, lai valstī tiktu ievēroti šariata noteikumi. Šariats aizliedz musulmaņu pāriešanu citā ticībā, tas tiek uzskatīts par noziegumu kas jāsoda ar nāvi.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti