Benedikts XVI: Pasaulē svarīgākais ir lūgšana

Sakarā ar drīzumā paredzēto Benedikta XVI pastorālo vizīti uz ASV, pāvests laida klajā speciālu Amerikas kristiešiem un visiem labas gribas cilvēkiem adresētu vēstījumu. Tajā pasvītro, ka pasaulē svarīgākā lieta ir lūgšana. Svētais tēvs novēl, lai viņa ierašanās tiktu uztverta kā brālības izteiksme iepretī katrai ekleziālajai kopienai un kā draudzības apliecinājums visiem ticīgajiem un visiem labas gribas cilvēkiem. Baznīca ASV jau ilgāku laiku gatavojas Svētā Pētera Pēcteča uzņemšanai. Daudzi gatavo ceļu tieši ar lūgšanu.

“Esmu jums dziļi pateicīgs, jo esmu pārliecināts – un to mums māca ticība – ka bez lūgšanas spēka, bez dziļās saiknes ar Kungu, mūsu cilvēciskās iniciatīvas būtu maznozīmīgas”, saka pāvests. “Dievs ir tas, kurš dāvā mums un visai pasaulei pestīšanu, Viņš ir savas tautas Gans, un es dodos, Jēzus Kristus sūtīts, lai nestu Viņa Dzīvības Vārdu.”

Pāvests atgādina, ka ceļojuma tēmai kopā ar bīskapiem ir izvēlējies vienkāršus, taču ļoti būtiskus vārdus: „Kristus – mūsu cerība”. Kristus ir dzīvā Dieva attēls mūsu vidū. Viņš ir nācis, lai nestu cerību visu tautu, valodu, kultūru un sociālo stāvokļu cilvēkiem. Pateicoties Viņam, mūsu dzīve iegūst jēgu. Šodien pasaulei vairāk nekā jebkad agrāk ir vajadzīga cerība – uzsvēra Svētais tēvs. Tā ir miera, taisnības un brīvības cerība, ko tomēr nevar piepildīt, neievērojot Dieva likumus. „Dariet citiem to, ko jūs gribat, lai jums darītu…”. Šo „zelta likumu” atrodam Bībelē, taču tas attiecas uz visiem, arī uz neticīgajiem. Jo šis likums ir ierakstīts cilvēka sirdī un uz to visi varam atsaukties. Šajā ziņā visi varam būt vienisprātis. Līdz ar to, dažādībai piemīt pozitīvs raksturs, kas var būt ļoti konstruktīvs.

Atgādināsim, ka Benedikts XVI uzturēsies ASV no 15. līdz 20. aprīlim. Vašingtonā pāvests ieradīsies 15. aprīļa pēcpusdienā, kur viņu sagaidīs ASV prezidents Džordžs Bušs ar dzīvesbiedri un Bīskapu konferences pārstāvji. Savukārt, 18. aprīlī Svētais tēvs dosies uz Ņujorku.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti