Vašingtonas sporta stadionā pāvests svinēja Euharistiju

Kad Vašingtonā pulkstenis rādīja 9, bet Latvijā 16, pāvests Benedikts XVI devās uz pilsētas sporta stadionu, kur svinēja Euharistiju. Vašingtonas sporta stadionu – vismodernāko beisbola spēļu vietu visā ASV – 2008. gada martā svinīgi atklāja prezidents Džordžs Bušs. Tas var uzņemt 45 tūkstošus skatītāju. Pie stadiona pāvestu sagaidīja Vašingtonas arhib. Donalds Viljams Vuerls, pilsētas mērs Adrians Fentijs un stadiona veidotājs un īpašnieks Teodors Lerners.

Euharistiju Svētais tēvs svinēja kopā ar vietējo arhibīskapu un Vatikāna valsts sekretāru kard. Tarčisio Bertone par Vašingtonas arhidiecēzes ticīgajiem. «Miers jums» – ar šiem augšāmceltā Kristus vārdiem pāvests iesāka sprediķi, kurā vispirms paskaidroja, kāpēc ir ieradies ASV. Šajā zemē viņš ieradās, «lai stiprinātu iedzīvotājus apustuļu ticībā, lai no jauna pasludinātu, ka Jēzus Kristus ir Kungs un Mesija, ka Viņš ir Pestītājs, lai atkal mudinātu cilvēkus atgriezties un lūgtu Svētā Gara jaunu atnākšanu pār Amerikas Baznīcu».

Svētais tēvs atgādināja, ka Baznīcas dibināšanas pamatā, no cilvēka puses, bija «grēku nožēla un ticība». Svētais Gars visos laikos mudina Baznīcu «nest visiem cilvēkiem izlīgšanas ar Dievu Labo vēsti». Baznīca ASV tagad ir aicināta lūkoties nākotnē, būt stipra ticībā un gatava stāties pretī jauniem izaicinājumiem. Visos laikos un vietās Baznīca ir aicināta augt aizvien dziļākā vienībā caur nemitīgu atgriešanos pie Kristus. Šogad aprit 200 gadi kopš pāvests Pijs VII izveidoja Baltimoras, Bostonas, Luisvillas, Ņujorkas un Filadelfijas diecēzes. Lai šī nozīmīgā gadadiena un Sv. Pētera pēcteča klātbūtne katoļiem kļūtu par iespēju padziļināt ticības vienotību, nest cerību saviem līdzcilvēkiem un atjaunot misionāro dedzību – vēlēja Benedikts XVI.

Pasaulei ir vajadzīga liecība! Kurš var noliegt, ka pašreizējais brīdis iezīmē jaunu pavērsienu ne tikai Baznīcā Amerikā, bet arī visā sabiedrībā kopumā? – jautāja pāvests. Tas ir lielu apsolījumu laiks, jo varam novērot cilvēces ciešāku savstarpēju tuvināšanos dažādos veidos, kļūstot citam no cita aizvien atkarīgākiem. Vienlaikus varam tomēr manīt acīmredzamas zīmes, kas liecina par to, ka tiek satricināti paši sabiedrības pamati, un tas rada nopietnas bažas. Varam manīt atsvešināšanos, dusmas un pretestību daudzos mūsu laika biedros; kā arī – pieaugošo vardarbību pret mazākajiem, morālās izjūtas zudumu, vulgaritāti sabiedriskajās attiecībās un pieaugošo Dieva aizmiršanu.

Pāvests norādīja, ka Baznīcā varam saskatīt arī daudz cerību, piemēram, jauniešu ticības entuziasmu, bet, tai pašā laikā, manāmas nesaskaņas vai tāda veida uzvedība, kas ir pretrunā ar Evaņģēlija patiesību. Svētais tēvs atgādināja, ka visa radība ilgojas pēc Dieva bērnu brīvības. Taču būt īsti brīvam nozīmē dzīvot saskaņā ar Dieva gribu.

Jauniešiem ir jāpalīdz izvēlēties tādu ceļu, kas ved uz patieso brīvību: tas ir vaļsirdīgas un nesavtīgas Kristum sekošanas ceļš. Pāvests norādīja, ka, lai tiktu galā ar šodienas izaicinājumiem, nepieciešama nopietna reliģiskā formācija. Homīlijā viņš pieminēja Amerikas iezemiešiem savā laikā nodarītās netaisnības un izteica dziļu nožēlu par dažu priesteru varmācību pret bērniem. Ticīgos un visus labas gribas cilvēkus aicināja palīdzēt visiem dvēselē ievainotajiem, iet izlīgšanas ceļu, kā arī, neskatoties uz dažu priesteru pieļautajām netaisnībām, tomēr cienīt un mīlēt savus garīgos ganus. «Tam, kurš cer, ir citādāk arī jādzīvo», sacīja pāvests, uzrunājot Vašingtonas Nacionālajā sporta stadionā sapulcējušos ticīgos.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti