Benedikts XVI un Karekins II apliecina gatavību veicināt ekumeniskās attiecības

Vasarsvētki, ekumenisms un sports. Par šiem tematiem Benedikts XVI runāja vispārējās audiences laikā. 7. maijā uz tikšanos ar pāvestu bija ieradušies arī Itālijas sporta kluba Inter futbolisti un starptautiskā tenisa turnīra dalībnieki. Vispārējā audiencē, kas notika sv. Pētera laukumā, piedalījās vairāk nekā 40 tūkstoši svētceļnieku no daudzām valstīm. Viesu vidū bija arī Armēnijas Apustuliskās Baznīcas katolikoss Karekins II. Pāvests viņu apsveica angļu valodā, paužot atzinību par svarīgo ieguldījumu ekumenisko attiecību veicināšanā. Pirms audiences sv. Pētera bazilikā pāvests un armēņu katolikoss brīdi lūdzās sv. Gregora Apgaismotāja statujas priekšā.

Armēnijas Apustuliskās Baznīcas katolikoss Karekins II aicināja visas valstis nosodīt armēņu genocīdu. Uzsvēra, ka arī šodien «daudzās pasaules valstīs cieš daudzi mūsu brāļi un māsas. Mēs vēlamies dzīvot kā Dieva bērni un izmantot Svētā Gara dāvanas, lai veidotu mieru» – teica Karekins II. Atgādināja, ka Lielās jubilejas gadā, Jāņa Pāvila II vadībā, Katoliskā Baznīca «atzina un nosodīja armēņu genocīdu». Atgādinām, ka 1915. gadā veiktajā genocīdā bojā gāja vairāk nekā pusotra miljona armēņu. Viņu vidū bija 8 bīskapi, 111 priesteri, 53 garīgās māsas un apmēram 80 tūkstoši kristīgo laju. Sv. Pētera laukumā skanēja armēņu dziesmas.

Audiences noslēgumā pāvests aicināja visus ticīgos lūgties par Mjanmā notikušās dabaskatastrofas upuriem. Pieprasīja starptautiskajām organizācijām nekavējoties sniegt palīdzību cietušajiem. Svētais tēvs apliecināja savu garīgo tuvumu un solidaritāti ar šīs Āzijas valsts iedzīvotājiem, kuri viesuļvētrā ‘Nargis’ zaudējuši tuviniekus un mājas.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti