Spānija: Madrides arhibīskapa vēstule jauniešiem

Pasaules Jauniešu dienas ir tikšanās ar augšāmcēlušos Kristu. Savukārt, krusts ir šī notikuma spožā zīme. Ņemot to uz saviem pleciem, jaunieši kļūst par prieka vēsts nesējiem pasaulē – tā speciālā vēstulē Madrides jaunajiem kristiešiem raksta spāņu kard. Antonio Rouko Varela. 14. septembrī Baznīca atzīmē Svētā krusta pagodināšanas svētkus. Šī diena ir sākums Pasaules Jauniešu dienu krusta un Dievmātes ikonas svētceļojumam pa Pireneju pussalas diecēzēm. Pasaules Jauniešu dienas Spānijas galvaspilsētā notiks 2011. gadā no 16. līdz 21. augustam.
Vēstulē kardināls pasvītro, ka krusts ir Dieva mīlestības lielā zīme. Tajā atklājas piedošana un izlīgšana. Patiesībā, krusts ir godības un triumfa simbols, jo caur savām ciešanām Jēzus uzvarēja grēku un nāvi. Tāpēc Baznīca katru gadu atzīmē krusta pagodināšanas svētkus. Kristus mīlestība liek izzust naidam, atriebībai un ikvienam citam ļaunumam. Viņa mīlestība dziedina, atbrīvo, šķīstī un mierina. Tā ir neizgaistoša mīlestība. Tā ir reizē dievišķa un cilvēciska mīlestība, kas aizved mūs līdz godības virsotnei – raksta Madrides arhibīskaps kard. Varela. Viņš aicina jauniešus atklāt Kristus mīlestības vēsti visiem cilvēkiem bez izņēmuma, tai skaitā, tiem, kuri netic, kuriem trūkst cerības, kuri jūtas nemīlēti un cieš. Cilvēks nejutīsies viens savās ciešanās, ja viņa skats būs vērsts uz krustā sisto Pestītāju. Kardināls atgādina, ka Pasaules Jauniešu dienas ir brīnišķīgs ticības padziļināšanas līdzeklis. Pasākums daudziem jauniešiem palīdz atklāt, ka cilvēka dzīves galvenais mērķis ir Kristus.

Pasaules Jauniešu dienu krustu jauniešiem uzticēja pāvests Jānis Pāvils II 1983. gadā. Viņš tos aicināja nest šo krustu pa visu pasauli kā Kristus mīlestības uz cilvēci simbolu. Šī gada 5. aprīlī Romā Sidnejas jaunieši krustu nodeva saviem Madrides vienaudžiem.

J. Evertovskis / VR

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti