Benedikts XVI apstiprinājis Kanonizācijas lietu kongregācijas dekrētu par Jāņa Pāvila II tikumu varonību

Pirmie 10 dekrēti attiecas uz brīnumu autentiskumu. Tie veikti ar četru itāļu ticīgo, triju spāņu, viena poļa, kanādieša un austrālieša starpniecību. Vecākais no viņiem ir poļu izcelsmes priesteris, svētīgais Stanislavs Soltis, kurš dzimis 1433. gadā Kazimežā, bet jaunākā – itāliete Klāra Badano. Viņa dzimusi pavisam nesen – 1971. gadā, un nodzīvoja tikai nepilnus 19 gadus.

Uz moceklību šoreiz attiecas tikai viens dekrēts. Runa ir par pr. Ježi Popieluško, kurš kļuva par komunisma režīma upuri. Dzimis 1947. gada 14. septembrī Okopi Suhovoļā, Polijā, bet nogalināts 1984. gadā. Pr. Popieluško bija visas poļu nācijas garīgais vadītājs un simbols cīņā par brīvību un patiesību. Šī gada 19. oktobrī apritēja viņa nāves 25. gadadiena. „Lūgsimies, lai mēs atbrīvotos no bailēm, bet sevišķi – no vēlmes pēc atriebības un vardarbības”, tie bija kustības „Solidarnośc” kapelāna pr. Popieluško pēdējie vārdi Polijas ticīgajiem. Dieva kalpa izvadīšanā piedalījās vairāk nekā pusmiljons cilvēku. Šodien pie viņa kapa nemitīgi ierodas ticīgie ne tikai no visas Polijas, bet arī no ārzemēm.

Ar 10 citiem dekrētiem Kanonizācijas lietu kongregācija atzina divu pāvestu, divu priesteru, četru garīgo māsu un viena ticīgā laja praktizēto tikumu varonību. No šiem Dieva kalpiem pēdējais aizgāja mūžībā pāvests Jānis Pāvils II. Viņš atgriezās Tēva mājās 2005. gada 2. aprīlī.

J. Evertovskis / VR

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti