Now Reading
Musulmaņu prēmija katoļu priesterim

Musulmaņu prēmija katoļu priesterim

Katoļu priesterim Indonēzijā piešķirta musulmaņu prēmija. Vincentius Kirjito to izpelnījies par ieguldījumu miera un vides aizsardzības labā. Viņa dzīve un darbs galvenokārt ir veltīti harmoniskām attiecībām starp kristiešiem un musulmaņiem, kā arī Merapi kalna ekosistēmas saglabāšanai.
„Nebiju iedomājies, ka kļūšu par Ma’arif prēmijas laureātu,” atzīstas 56 gadus vecais priesteris. Tai pašā laikā intervijā aģentūrai Asianews viņš uzsver, ka ticība ir jāpraktizē ar darbiem, nevis tikai ar vārdiem un runām.
12. jūnijā Džakartā kopā ar Šarija ekonomisko apvienību direktoru un četru mikro finansu kompāniju dibinātāju Habibu Ali Al Habsī priesteris Vincentius Kirjito saņēma prēmiju, kas ir nosaukta musulmaņu līdera Ahmada Siafi Ma’arifa vārdā. Viņš ir bijušais Indonēzijas otrās lielākās musulmaņu organizācijas „Muhamadija” vadītājs.

Vincentius Kirjito ir dzimis 1953. gadā Jogiakartas provincē, 1984. gadā tika iesvētīts par priesteri un sāka kalpot Indonēzijas lauku draudzē. Viņš izglīto iedzīvotājus vides aizsardzības jautājumos un iepazīstina ar Merapi apvidus kultūru. Jāpiebilst, ka Merapi ir viens no aktīvākajiem un bīstamākajiem vulkāniem Javas centrālajā daļā. Vietējā kultūrā tas tiek uzlūkots gan kā lāsts, gan svētība. No saviem 2698 metri lielajiem augstumiem, vulkāns ir aizslaucījis vairākus ciematus un paņēmis simtiem dzīvību. Pēdējā gadsimta laikā lielākos postījumus tas nodarīja 1930., 1994., 1998., 2001. un 2003. gados. Taču neraugoties uz draudiem, Merapi vulkāns ir kļuvis par tautas teiku un mītu avotu. Tas ir arī viens no salas ievērojamākajiem tūrisma objektiem, kā arī vērtīga materiāla – vulkānisko smilšu avots. Gadsimtiem ilgi vietējie iedzīvotāji ir rakuši tā nogāzes, izmantojot tradicionālās metodes. Taču pēdējos gadu desmitos ir ienākušas starptautiskās kompānijas un nomainījušas tradicionālo pieeju ar aizvien apjomīgākiem smilšu ieguves veidiem. „Šai situācijā priestera Kirjito klātbūtne ir kalpojusi par svētību Merapi apkārtnes iedzīvotājiem – gan kristiešiem, gan musulmaņiem” raksta aģentūra Asianews. Priesteris viņiem ir palīdzējis efektīvāk aizsargāt savas tiesības un iemācījis pieņemt ekoloģisku savas teritorijas attīstības stratēģiju. To visu viņš ir darījis paralēli evaņģelizācijas izplatīšanas, starpreliģiju dialoga un miera veicināšanas darbam.

Asianews vēstī, ka aizvadītajā gadā, kad priesteris Vincentius Kirjito atzīmēja 25 priesterības gadu jubileju, svinībās piedalījās arī citu reliģisko grupu pārstāvji. „Būt par Baznīcas vīru lauku apvidos, nozīmē draudzēties un komunicēties ar katru cilvēku,” viņš teica intervijā.

I.Šteinerte/VR, Asianews

Scroll To Top