Latvijā tiek uzsākta Kristīgās dzīves un evaņģelizācijas skola

Uzsākot Kristīgās dzīves un evaņģelizācijas skolu Latvijā, 11. – 13. februārī paredzēta pirmā  skolas nedēļas nogale Rīgas Katoļu ģimnāzijā, O. Vācieša ielā 6.

Kristīgās dzīves un evaņģelizācijas skolas mērķis ir palīdzēt kristiešiem augt ticībā pašiem, sagatavoties Evaņģēlija vēsts nešanai citiem un kļūt par līderiem draudzēs un laju kopienās.

Paralēli zināšanu gūšanai skola dod iespēju satikt un personiski iepazīt dzīvo Dievu, kā arī gūt jaunus draugus un veidot kontaktus ar citu draudžu, kopienu un valstu kristiešiem. Viens no skolas mērķiem ir arī stiprināt kopienas, lūgšanu grupas un sekmēt to savstarpējo sadarbību gan vietējā, gan starpvalstu mērogā.

Sākotnēji Kristīgās dzīves un evaņģelizācijas skolu izveidoja Ukrainā, taču šobrīd tās filiāles darbojas ārpus Ukrainas robežām – Lietuvā, Polijā, Čehijā, Austrijā, Vācijā, Anglijā, Krievijā, Baltkrievijā, Izraēlā, Kazahstānā un ASV.

Latvijas Kristīgās dzīves un evaņģelizācijas skolas pasniedzēji būs gan vieslektori no ārvalstīm, gan arī vietējie garīdznieki un kopienu pārstāvji, kas iesaistīsies skolas darbībā.

Skolas formācija ilgs sešus gadus, un mācību programmu veidos seši līmeņi – katru gadu tiks apgūts viens līmenis. Pirmais gads būs kā ievads kristīgajā ticībā tiem, kas sper pirmos soļus attiecībās ar Dievu. Savukārt jau pieredzējušiem kristiešiem pirmajā gadā paredzēta atšķirīga, padziļināta programma. Citos līmeņos notiks padziļinātas Bībeles studijas, tiks aplūkoti kopienas dzīves, mazās grupas vadīšanas un slavēšanas principi, kā arī tēmas, kas saistītas ar atbrīvošanos no dažāda veida atkarībām un sliktiem ieradumiem. Tiks mācīti arī psiholoģijas pamatprincipi, kas ir būtiski sevis pieņemšanā (Kā uz mani skatās Dievs? Kā es pats uz sevi skatos?), un Baznīcas sociālā mācība. Pēdējā gadā uzsvars tiks likts uz evaņģelizāciju.

Diena skolā sāksies ar meditāciju jeb iekšējo lūgšanu. Priekšpusdienā paredzēta spontānā slavēšana, divas konferences un Sv. Mise. Pēcpusdienā – brīvais laiks, kad audzēkņi varēs lūgties Vissvētākā Sakramenta priekšā, saņemt Izlīguma Sakramentu un aizlūgšanas, kā arī vienkārši atpūsties. Pēc tam – konference, dalīšanās mazajās grupās, vakariņas un lūgšanu vai sadraudzības vakars.

Katru mācību gadu veidos četras sesijas. Vasaras sesija ilgs vienu līdz divas nedēļas, rudens ziemas un pavasara sesijas notiks nedēļas nogalēs.

Skolā tiks pasniegta Katoliskās Baznīcas mācība, taču tā būs atvērta visu konfesiju kristiešiem. Par skolas audzēkņiem var kļūt visu vecumu interesenti. Dalība skolā būs par ziedojumiem.

Kristīgās dzīves un evaņģelizācijas skolas uzsākšanai Latvijā ir devis svētību Latvijas Romas katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Pieteikties skolā un saņemt papildu informāciju iespējams, sazinoties ar priesteri Arni Maziļevski (tel.: 29397048) vai Baibu Zemturu (22183740).

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti