Sākas kopienas „Emmanuel” jubilejas gads

Šogad aprit 20 gadi kopš katoļu kopienas „Emmanuel” dibinātāja Pjēra Gursā nāves jeb piedzimšanas debesīm 1991. gada 25. martā, Kunga Pasludināšanas svētkos. Tādēļ kopienas locekļi visā pasaulē piedalās rekolekcijās ar mērķi atjaunot savu aicinājumu kopienā, ka arī aicinājumu uz evaņģelizāciju.
„Emmanuel” rekolekcijas sākās svētdien, 20. martā, un norit līdz 27. martam, ievadot kopienas jubilejas gadu. Šajās dienās gan kopīgi, gan katrs savās mājās, slavēšanā un Vissvētākā Sakramenta pielūgsmē kopienas locekļi pārdomā aicinājumu kopienā „Emmanuel”, kas ir dzīve Vissvētākā Sakramenta adorācijas, līdzcietības pret tuvāko un no tās izrietošās evaņģelizācijas garā. Kopienas locekļi šajās rekolekcijās piedalās visā pasaulē, taču katrs tajā valstī, kur viņš atrodas. Vienotības spēkā brāļi un māsas gan tiekas mājas kopienās uz kopīgu lūgšanu un brālīgu dalīšanos, gan arī mājās lasa Svētos Rakstus. Rekolekciju nedēļa noslēgsies ar kopīgu lūgšanu nedēļas nogali, kas Latvijas kopienai notiks Aglonā.

Šis gads kopienai „Emmanuel” ir nozīmīgs arī tādēļ, ka kopienas ietvaros dibinātā nevalstiskā organizācija FIDESCO svin savas pastāvēšanas 30. gadadienu. FIDESCO ir viena no lielākajām Francijas nevalstiskajām organizācijām, tā ir starptautiskās solidaritātes organizācija, kas uz 1-2 gadiem sūta misionārus uz visām pasaules malām. Misionāri izmanto savas zināšanas un prasmes valstu attīstības un katoļu Baznīcas solidaritātes labā. Atstājot savu ierasto ikdienas dzīvi un valsti, mediķi, skolotāji, agronomi un citi speciālisti dodas dzīvot uz citu valsti, lai, būdami savas ticības liecinieki, praktiski strādātu tās vietējo iedzīvotāju labā.
2010. gadā tika aizsākts „Emmanuel” dibinātāja Pjēra beatifikācijas process. Pjērs Gursā bija kinokritiķis, kas divdesmitā gadsimta septiņdesmitajos gados iepazinās ar Harizmātiskās atjaunotnes pārstāvjiem Parīzē un kādā tās pārstāvju organizētā nedēļas nogalē saņēma Svētā Gara izliešanos. Vēlāk viņš kopā ar Martinu Katā aizsāka lūgšanu grupiņu, kas šobrīd ir izveidojusies par starptautisku kopienu, kura pārstāvēta visos kontinentos, 57 valstīs.
Kopienā Latvijā šobrīd ir 19 cilvēki, kas dzīvo gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās un laukos. Kopienas brāļi un māsas reizi nedēļā tiekas mājas kopienās, mazās lūgšanu grupiņās, un vienu reizi mēnesī -kopienas nedēļas nogalēs, uz kurām sabrauci visi Latvijas kopienas brāļi un māsas, kā arī viesi. Tāpat kā citur pasaulē, „Emmanuel” organizē draudžu misijas, rīko Žēlsirdības vakarus un evaņģelizē, liecinot par to, ka Dievs ir Emmanuels – Dievs ar mums, klātesošs ikdienas dzīvē, ka Viņa Sirds ir atvērta ikvienam cilvēkam tajā dzīves situācijā un stāvoklī, kurā viņš ir.
Kristiāna Reingolde

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti