Aicinām uz konferenci „Jānis Pāvils II – jaunās pasaules vēstnesis”

1. maijā Katoliskā Baznīca pasludinās Jāni Pāvilu II par svētīgo. Ņemot vērā Jāņa Pāvila II būtisko lomu arī Latvijas Baznīcā un sabiedrībā, Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs organizē konferenci „Jānis Pāvils II – jaunās pasaules vēstnesis” Latvijas Universitātes Lielajā Aulā 1. maijā plkst. 17.00, uz kuru aicināti visi interesenti.
Konferences mērķis ir atklāt Jāņa Pāvila II personības noslēpumu caur dažādu cilvēku pieredzi, kā arī viņa paša tekstiem un pārdomām, tādā veidā lasot vēstījumu, kuru pāvests ir atstājis ar savu dzīvi un darbiem. Vēstījumu par jaunu pasauli.

Konferencē ar uzrunām piedalīsies Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs, LELB arhibīskaps Jānis Vanags, akadēmiķis Jānis Stradiņš, kultūras ministre Sarmīte Ēlerte, Polijas vēstnieks Latvijā Ježijs Mareks Novakovskis, dzejniece Anna Rancāne, u.c. Jāņa Pāvila II pēdējo publicēto poēzijas darbu „Romas triptihs” lasīs Jaunā Rīgas teātra aktieri Kaspars Znotiņš un Regīna Razuma. Pasākumu muzikāli bagātinās F. Šopēna un F. Lista skaņdarbi Vestarda Šimkus izpildījumā, kā arī ansambļa „Anima Sola” dziedātās Riharda Dubras dziesmas. Konferencē plāno piedalīties Latvijas prezidents Valdis Zatlers, Latvijas ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.
Konferences apmeklētājiem būs iespēja aplūkot fotoizstādi par Jāņa Pāvila II pastorālo vizīti Latvijā 1993. gada septembrī, kā arī izstādi „Jānis Pāvils II. Satikšanās”, kurā apkopotas fotogrāfijas, kas tapušas Latvijas iedzīvotājiem personīgi tiekoties ar pāvestu Jāni Pāvilu II, kā arī stāsti par to, kādu iespaidu šī satikšanās atstājusi viņu dzīvē.
„1993.gadā Jāņa Pāvila II vizīte Latvijā bija atjaunotnes un cerības impulss. Sagaidīsim šādu impulsu arī no tikšanās ar Jāni Pāvilu II konferencē „Jānis Pāvils II – jaunās pasaules vēstnesis”!” aicina Rīgas arhibīskaps – metropolīts Z.Stankevičs.
Ieeja konferencē bez maksas. Visi laipni aicināti!
Konferenci iespējams noskatīties arī LU mājas lapā: www.lu.lv/tiesraide.
1.maijā no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.30 Latvijas televīzijas 1. kanālā būs vērojama tiešraide no Vatikāna, Svētā Pētera laukuma, kur notiks Jāņa Pāvila II beatifikācijas (pasludināšanas par svētīgo) ceremonija un pāvesta Benedikta XVI celebrēta Svētā Mise.
LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti