Now Reading
Benedikts XVI tiekas ar Latvijas prezidentu Valdi Zatleru

Benedikts XVI tiekas ar Latvijas prezidentu Valdi Zatleru

Trešdien, 14. aprīlī Benedikts XVI audiencē pieņēma Latvijas prezidentu Valdi Zatleru un viņa vadīto delegāciju. Tikšanās ilga aptuveni 20 minūtes. Sarunā tika pārrunātas attiecības starp Latvijas Republiku un Svēto Krēslu, kā arī katoļu Baznīcas loma Latvijā.
Ņemot vērā pašreizējo starptautisko ekonomisko situāciju, kas ir ievērojami ietekmējusi arī Latviju, V.Zatlers ir atzinīgi novērtējis Baznīcas ieguldījumu Latvijas sabiedrības attīstībā, turklāt ne tikai sociālajā un izglītības jomā, bet arī iepazīstinot ar Baznīcas sociālo mācību, norādīts Vatikāna Preses dienesta izplatītāja paziņojumā.

Prezidenta Preses dienests informē, ka pāvests īpašu interesi izrādījis par ekonomisko situāciju Latvijā, kā arī garīgo vērtību lomu Latvijā. Benedikts XVI augstu novērtējis kardināla Jāņa Pujata un arhibīskapa Zbigņeva Stankeviča lomu sabiedrības ētisko pamatu stiprināšanā. Viņš arī interesējies par dažādo konfesiju attiecībām Latvijā un atzinis, ka Latvijas ekumeniskās tradīcijas ir lielisks piemērs citām valstīm.
Prezidents un pāvests pārrunājuši arī jaunatnes jautājumus. Pāvests interesējies par Latvijas izglītības potenciālu garīgo vērtību stiprināšanā. Tāpat abi apsprieduši nepieciešamību stiprināt Latvijas ģimenes institūtu un diskutējuši par migrācijas ietekmi uz Latviju un pasauli, īpaši attiecībā uz ģimenes vienotību un tās tradīciju saglabāšanu sabiedrībā. V. Zatlers uzaicināja pāvestu Benediktu XVI apmeklēt Latviju.
Tikšanās izskaņā prezidents kopā ar pāvestu apskatīja vienā eksemplārā izdotā 19.gadsimta albuma “Terra Mariana” faksimila izdevumu, kas tika dāvināts pāvestam Leonam XIII. Krāšņi ilustrētais lielā formāta albums stāsta par kristietības vēsturi Livonijā. Vatikāna bibliotēkas, kuru Valsts prezidents apmeklēja trešdien, un Latvijas Nacionālās bibliotēkas pēdējo gadu sadarbības projekta ietvaros ir izveidotas šīs unikālās vēsturiskās liecības faksimila kopijas. Tās zinātniskiem un reprezentatīviem nolūkiem būs pieejamas Latvijas lielākajās bibliotēkās un valsts institūcijās.
Vēlāk Valsts prezidents tikās ar Vatikāna valsts sekretāru Tarčisio Bertoni. Tās laikā abi augstu novērtēja Latvijas un Vatikāna attiecības. Arī šajā sarunā tika spriests par sabiedrības garīgo vērtību nozīmi valsts atveseļošanā no ekonomiskās krīzes un par katoļu Baznīcas lomu šajā procesā. Kardināls augstu novērtēja katoļu skolas darbību Latvijā un izteica gandarījumu par to, ka pāvesta Benedikta XVI vēstījums “Mīlestība patiesībā” (“Caritas in Veritate”) ir izdots latviešu valodā un pieejams Latvijas sabiedrībai.
Valsts prezidents un kardināls bija vienisprātis, ka nepieciešama atbildīga ilgtermiņa domāšana, cilvēciskās solidaritātes un universālo vērtību iesakņošanās sabiedrībā.
Viņi arī pārrunāja ārpolitikas jautājumus, uzsverot ilgtermiņa ētisko pamatprincipu nozīmi starptautiskajās attiecībās. Īpaša uzmanība tika pievērsta aktualitātēm Eiropas Savienībā, kā arī Latvijas kaimiņvalstīm.
LRKB IC
Foto: Toms Kalniņš, LR Valsts prezidenta kanceleja

Scroll To Top