Savu Svēto dienu svētī – gleznojot

“Otrdienas ir manas svētdienas, kurās ļaujos gleznošanas priekam,” saka Liepājas Sv.Jāzepa katedrāles prāvests Gatis Mārtiņš Bezdelīga, kurš 8. aprīlī Liepājas muzejā atklāja savu gleznu izstādi “Mana otrdiena”.

Šī izstāde ir īpašs notikums priestera Gata dzīvē, jo ir pirmā personālizstāde, pirmā tik plaša tikšanās un saruna mākslas valodā ar skatītāju. Par sevi Gatis Mārtiņš Bezdelīga stāsta:„Vienmēr esmu gribējis gleznot. Šī doma ir dīdījusies pa iekšu un nav devusi man mieru. Reizēm tā ir noraidīta, jo nav laika un nav piemērots brīdis. Vai arī attur doma, ka es jau nespēšu gleznot tā kā to dara profesionāļi. Un ko tad ļaudis teiks? Šīs saites ir turējušas spārnus sasietus. Tā mēs bieži rīkojamies. Ainars Mielavs dzied, ka visbiežākais pasaules notikums ir izplest spārnus, bet neaizlidot. Tikai tad atnāk laiks, kad nevari samierināties ar tām saitēm un verdziski paklausīt tām. Šī izstāde ir sev un citiem liecība par uzdrīkstēšanos. Tas ir galvenais šīs izstādes realizēšanas pamudinājums.”

G. M. Bezdelīga glezno ainavas. Tajās tvertais ir pavisam ikdienišķu vietu dzīvošana uz audekla un krāsās pausts viņa paša iekšējs redzējums par pasaules vienreizību tās vienkāršībā un šīs vienkāršības neatkārtojamo vienreizību.

Bet izstādes neparastais nosaukums vien liecina par priestera dzīves būtību, kad atpūtai un gleznošanai iespējams atvēlēt tik vienu nedēļas dienu. Priesterim Gatim tā ir otrdiena.

www.draugiem.lv/katedrale

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti