Now Reading
Jaunie vokālisti dzied Dievmātes godam

Jaunie vokālisti dzied Dievmātes godam

18. maijā Aglonas Bazilikas Baltajā zālē notika VIII jauno vokālistu konkurss “Dziedu Dievmātei”, kurā piedalījās 59 jaunie dziedātāji no 17 Latvijas mūzikas skolām. Jauno vokālistu sniegumu vērtēja žūrija – operdziedātājs Juris Ādamsons, operdziedātāja Evita Zālīte un vokālā pegagoģe Rudīte Zariņa.

Konkursa atklāja pagājušajā gada galvenās balvas ieguvējs Pauls Rudušs, sirsnīgi nodziedot A. Broka, A. Matvejāna dziesmu „Tu, žēleigō laipnō”. Dziesmai sekoja Aglonas Bazilikas saimnieka, priestera Daumanta Abricka svētība visiem konkursa dalībniekiem.

Konkursa dalībnieki bija meitenes un zēni vecumā no 8 līdz 15 gadiem, iedalīti trīs vecuma grupās. Katrs jaunais vokālists izpildīja dziesmu Dievmātei, kādu latgaliešu tautas dziesmu, kā arī vienu brīvi izvēlētu dziesmu.

Šogad konkursā uzvarēja Rīgas Doma kora skolas audzēknis Matīss Circenis, saņemot mākslinieces Ilonas Šaušas darinātu balvu, kā arī naudas prēmiju, ko pasniedza pr. Daumants Abrickis. Apbalvots tika arī katras vecuma grupas labākais dziesmas Dievmātei izpildītājs, labākais lagaliešu tautas dziesmas izpildītājs un pirmie trīs labākie brīvi izvēlēto dziesmu izpildītāji. 9 konkursa laureātiem tiek dāvāta iespēja Aglonas Dievmātes svētkos 14. augusta vakarā katram izpildīt vienu dziesmu bazilikas Sakrālajā laukumā.

Žūrija atzina, ka dalībnieku kopējais mākslinieciskais līmenis bija augsts, un turklāt vēl cēlies, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.
Konkursa organizatori ir gandarīti par to, ka dalībnieku skaits ar katru gadu kļūst aizvien kuplāks un ka tik daudzi grib dziedāt Aglonas Dievmātes tuvumā.

LRKB IC

 

Scroll To Top