Rīgas sv. Jēkaba katedrāle aicina uz Muzeju nakti baznīcā

Šī gada Muzeju naktī 14.maijā pirmo reizi piedalīsies Rīgas sv. Jēkaba katedrāle, piedāvājot programmu „Muzeju nakts baznīcā”. Laikā no pl. 17.00 – 1.00 dievnamā būs iespēja aplūkot oriģinālu Turīnas līķauta kopiju, senus liturģiskos priekšmetus un tērpus, kā arī pie katedrāles vērot teatralizētu stāstu par Kaupo un Rīgas dibinātāja – bīskapa Alberta gaitām.

Pērn daudzi Muzeju nakts apmeklētāji izteica vēlmi apmeklēt arī baznīcas, tāpēc šogad Rīgas sv. Jēkaba katedrāle sagatavojusi speciālu programmu. Apmeklētājiem būs iespēja iegūt informāciju par vienu no pasaules lielākajām zinātnes mīklām – Turīnas līķautu. Ikviens varēs klātienē apskatīt Svētā līķauta precīzu kopiju, kā arī iepazīties ar vēsturiskiem faktiem un zinātniskiem pētījumiem. Turīnas līķauts ir audekls, kurā tika ietītas Jēzus miesas kapā. Līdz pat šim brīdim zinātniekiem nav izdevies atklāt, kā izveidojies uz audekla redzamais cilvēka atveids.

Tāpat Muzeju nakts dalībnieki varēs aplūkot arī senus katedrāles liturģiskos priekšmetus un tērpus, kā arī rast atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem, piemēram, kāpēc baznīcā jānometas ceļos vai kāpēc nepieciešams biktskrēsls. Ikviens Muzeju nakts dalībnieks varēs aizdegt sveci un nolikt to kādā lūgšanu nodomā.

Plkst. 19 kokļu mūzikas pavadībā pie katedrāles tiks rādīta video filma par svētīgā bīskapa Meinarda gaitām Latvijā, bet plkst. 21 un 22.30 varēs skatīties teatralizētu stāstu par Kaupo un Rīgas dibinātāju bīskapu Albertu. Kaupo pēc kristībām pieņēma Jēkaba vārdu un novēlēja līdzekļus sv. Jēkaba katedrāles būvniecībai. Uzvedums vēstīs par Jēkaba katedrāles tapšanu.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti