„Atceries, iededzies, sauc līdzi!”

19. jūlijā Rīgas Katoļu ģimnāzijā (RKĢ) ar svinīgu Svēto Misi, kurā piedalījās Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs un Itālijas vēstnieks Latvijā Frančesko Pučo, sākās Latvijas un Itālijas sadarbības projekts “Atceries, iededzies, sauc līdzi!”. Tā dalībnieki ir 11 Latvijas un 13 Itālijas jaunieši – RKĢ un Adro pilsētas sadarbības skolas absolventi, kā arī jaunieši no Karmela kustībai piederošās organizācijas „Punto Missione Onlus”, kas nodarbojas ar misiju un brīvprātīgo darbu, īpaši palīdzot trūcīgajiem iedzīvotājiem Itālijā un visā pasaulē. Latvijas un Itālijas sadarbības projekta mērķis ir veicināt aktīvu un veselīgu atpūtu, integrējot divu atšķirīgu kultūru mantojumu.

Kā uzrunā sacīja Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Itālijas un Latvijas jauniešu dalība Svētajā Misē apliecina kopīgo ticības saikni; taču šī ticības saikne nedara mazvērtīgas pārējās saiknes – kultūras un valodas piederību un valstu tradīcijas. Ja ticība ir pāri visam, tad pārējās saiknes iegūst savu patieso vērtību, kas tām ir Dieva plānā. Satikšanās projekta ietvaros ļauj no jauna atklāt ticības kopību, ieraudzīt to caur kultūras atšķirību bagātību, par ko mēs varam pateikties Dievam un ko varam uzlūkot kā spēku, kā katoliskās Baznīcas svarīgu īpašību.

Projekts ilgs divas nedēļas, un tā ietvaros jaunieši kopā pavadīs laiku, runās par kopīgo un atšķirīgo, labāk iepazīs viens otru, ļaujot abām kultūrām sastapties. Kā stāsta viens no projekta dalībniekiem Marko, kurš Latvijā viesojas jau piekto reizi, jaunieši, piemēram, dalīsies pieredzē, kā abās valstīs svin dzimšanas dienas un izlaiduma ballītes, abu valstu tradīcijas pēc tam apvienojot. Jaunieši mācīsies latviešu un itāliešu tradicionālās rotaļas un spēles, kā arī izdomās savas. Būs iespēja apgūt arī filmēšanas un montēšanas prasmes, jo viens no projekta uzdevumiem būs izveidot video par apgūtajām rotaļām un spēlēm. Iegūtās prasmes jaunieši varēs izmantot, organizējot dažādus atpūtas pasākumus un svētkus bērniem.

Itālijas vēstnieks Latvijā Frančesko Pučo izteica gandarījumu par to, ka projekta ietvaros liela uzmanība ir pievērsta itāļu valodas apguvei. Vēstnieks pauda pārliecību, ka no Itālijas atbraukušie jaunieši, tāpat kā viņš pats savulaik, ieraudzīs, cik dziļas ir abu valstu kultūras saiknes, kas veidojušās gadsimtiem ilgi. F. Pučo norādīja arī uz abu valstu kopīgo pamatu – kristietības vērtībām.

RKĢ direktora vietniece audzināšanas darbā Diāna Mekša, iepazīstinot ar projektu, saka: „Eiropas jauniešiem ir kopējas problēmas – aizmirsts senču kultūras mantojums un vērtīgas tradīcijas. Jaunieši bieži vien nezina, kā veselīgi atpūsties, interesanti svinēt dzimšanas dienas un citus pasākumus, kā darīt to radoši un neieguldot lielus līdzekļus. Turklāt spēles un rotaļas vieno cilvēkus arī bez vārdiem.”

Karmelītu tēvs Vinčento, kurš kalpo Veronas Sv. Terēzes no Bērna Jēzus draudzē un ir ieradies kopā ar itāliešu jauniešiem no Lambardi, Brešas, Turgizo, Palermo un Sicīlijas, atzīst, ka šāds starpkultūru projekts ir arī evaņģelizācijas iespēja: „Mēs vēlamies nest Jēzu citiem un saredzēt Viņu katrā cilvēkā, ko satiksim.”

Ar spēlēm varēs iepazīties arī ikviens interesents. Projekta „Atceries, iededzies, sauc īdzi!” ietvaros notiks divi pasākumi, uz kuriem ir aicinātas ģimenes un jaunieši. 28. jūlijā plkst. 11.00 un 14.00 Rīgā, Brīvdabas muzejā varēs mācīties, kā ar spēlēm un rotaļām radoši, neieguldot lielus līdzekļus, svinēt dažādus svētkus. Savukārt 30. jūlijā plkst. 14.00 Rīgā, Vērmaņdārzā varēs apgūt spēles, kuras var izmantot, organizējot ģimenes atpūtu. Turklāt apgūt varēs gan latviešu, gan itāliešu, gan pašu jauniešu projekta ietvaros izdomātās spēles.

LRKB IC

Foto: LRKB IC, Pēteris Skudra

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti