Madridē sākušās Pasaules Jauniešu dienas

Šodien uz Madridi devās arī Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kas 19. augusta rītā jauniešiem no Latvijas vadīs katehēzi par tēmu „Kristus liecinieki pasaulē”. Rīt jauniešus uzrunās Jelgavas bīskaps Antons Justs, skaidrojot, ko nozīmē „iesakņoties Jēzū Kristū”, bet šorīt katehēzi par tēmu „Noturīgi ticībā” vadīja Rīgas diecēzes priesteris Ilmārs Tolstovs. Bez rīta katehēzēm un daudziem dažādiem garīgiem pasākumiem, jauniešiem ir nodrošināta arī plaša kultūras programma, kuras ietvaros bez maksas var apmeklēt koncertus, izstādes un citas aktivitātes.

Vakar, 16.augustā, Jauniešu dienas tika atklātas ar Svēto Misi Sibeles laukumā Madrides centrā. Tās noslēgumā Pāvesta padomes laju jautājumos vadītājs kardināls Staņislavs Rilko, uzrunājot dalībniekus, teica: „Dārgie jaunieši! Jūs esat sapulcējušies šeit, Madridē, veicot ceļu no vistālākajiem mūsu planētas nostūriem. Esat ieradušies, lai visai pasaulei – jo īpaši Eiropai, kas, šķiet, ir ļoti apmaldījusies – skaļi pateiktu savu nešaubīgo „jā”! Jā, ticība ir iespējama. Patiesībā, tas ir lielisks piedzīvojums, kurš ļauj mums atklāt mūsu dzīves lielumu un skaistumu. Tas ir iespējams tāpēc, ka Dievs, kurš atklājās caur Kristu, nepazemo cilvēku. Dievs paaugstina mūs pāri jebkuram mēram un pāri visdrosmīgākajai iztēlei! Nākamajās dienās kopā ar apustuļiem vēlamies saukt uz Kungu: „Pavairo mūsu ticību.” (Lūkasa 17, 5) Līdzīgi kā svētais Anselms, vēlamies lūgt: Kungs, „iemāci man meklēt Tevi un parādies tam, kas Tevi meklē, jo es nevaru Tevi meklēt, ja Tu mani nepamāci, un nevaru Tevi atrast, ja Tu man neatklājies.””
Rīt, 18.augustā, Madridē ieradīsies pāvests Benedikts XVI, kurš plkst. 19.30 tiksies ar jauniešiem Sibeles laukumā. Pēc tam Madrides ielās tiks izvietotas 12 svētbildes no dažādām pasaules valstīm, kurās attēlota Jēzus māte Marija. Jaunieši varēs tās aplūkot un lūgties pie tām. Piektdienas vakarā būs kopīga Krustaceļa lūgšana, kuras laikā dalībnieki apdomās Jēzus Kristus ciešanas. Bet sestdien, 20. augustā, notiks tradicionālā lūgšanu vigīlija. Jau no plkst.16 Četru vēju (Cuatro vientos) lidlaukā sāks pulcēties jaunieši. Tur varēs vērot gan dažādus muzikālus un teatrālus priekšnesumus, gan dzirdēt vairāku jauniešu liecības par Dieva darbiem viņu dzīvē. Vakarā ieradīsies pāvests Benedikts XVI, lai kopā pielūgtu Jēzu Vissvētākajā sakramentā, kā arī sacītu tradicionālo uzrunu Jauniešu dienu dalībniekiem. Nakti jaunieši pavadīs guļammaisos lidlaukā, bet mākamajā rītā pāvests kopā ar bīskapiem un garīdzniekiem celebrēs svinīgo Pasaules Jauniešu dienu noslēguma Svēto Misi, kuras laikā paziņos vietu, kur notiks nākamās Pasaules Jauniešu dienas.
EWTN kanālā (mājas lapā http://www.ewtn.com/wyd2011/) ceturtdien, 18. augustā plkst. 20.30 (pēc Latvijas laika) būs iespējams noskatīties pāvesta Benedikta XVI sagaidīšanas ceremoniju Sibelas laukumā; 19. augustā plkst. 20.30 – Krustaceļu; 20. augustā plkst. 21.30 – vigīliju ar pāvestu Četru vēju lidostā un 21. augustā plkst. 10.30 Pasaules Jauniešu dienu noslēguma Svēto Misi. 
Jauniešu dienām Madridē reģistrējušies 428 505 cilvēki. Lielākā daļa reģistrēto jauniešu ir no Spānijas, Itālijas un Francijas. Kopumā jaunieši ir ieradušies no 190 valstīm.
Pasaules Jauniešu dienu pirmsākumi meklējami 1984. gadā, kad vairāk nekā 300 000 jauniešu no visām pasaules valstīm pieņēma Jāņa Pāvila II uzaicinājumu un Pūpolu svētdienā ieradās Romā uz Starptautiskajām jauniešu svinībām Sv. Pētera laukumā. Kopš tā laika starptautiska mērogā Pasaules Jauniešu dienas notikušas Buenosairesā (1987), Santjago de Kompostela (1989), Čenstohovā (1991), Denverā (1993), Manilā (1993), Parīzē (1997), Romā (2000), Toronto (2002), Ķelnē (2005) un Sidnejā (2008). Vislielāko dalībnieku skaitu līdz šim ir pulcējušas Pasaules Jauniešu dienas Manilā, Filipīnās – ap 4 miljoniem jauniešu.
LRKB IC
Fotogrāfiju autors Edvīns Cibuļskis, Anita Kalinkeviča

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti