Itālijas garīdznieki latviešiem vēl piedzīvot patiesu atmodu

21. septembrī Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē notika svinīga Svētā Mise, ko vadīja Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs un kurā piedalījās apmēram 50 priesteri un diakoni no Itālijas, kurus vieno studijas Lombardijas Pontifikālajā seminārā Romā. Katedrāli piepildīja lūgšanas skanīgajā itāliešu valodā un gregoriāniskie dziedājumi „De Angelis”.
Garīdznieki no dažādām Itālijas diecēzēm kopīgi apceļoja trīs Baltijas valstis un bija ieradušies Rīgā pirms akadēmiskā gada sākuma. Pēc Latvijas apmeklējuma viņi atgriezīsies Itālijā, lai piedalītos nedēļu ilgās sv. Ignācija garīgo vingrinājumu rekolekcijās. Tām sekos studijas dažādās teoloģijas nozarēs – vēsturē, biblistikā u.c.

Kā pastāstīja Kongo izcelsmes priesteris, doktorands Eletērs Musenge Kajumba, kurš Itālijā kalpo jau 10 gadus un ir no diecēzes Sicīlijas vidienē, šī brauciena mērķis bija ne tikai apskatīt pilsētas un arhitektūru, bet arī iepazīt Baznīcu un šo valstu iedzīvotājus. Pirms Svētās Mises garīdznieki tikās ar Rīgas arhibīskapu – metropolītu Zbigņevu Stankeviču. „Šī tikšanās bija ļoti auglīga, jo tādējādi mēs varējām „pieskarties” tam, kāda ir šejienes Baznīca. Latvijas Baznīcu varam saukt par jaunu, jo pēc komunisma pašlaik notiek atmoda. Mums vajadzēja noteikti atbraukt uz šejieni, lai to redzētu,” dalījās priesteris E. M. Kajumba.
„Mēs jums vēlam, lai šī atmoda pēc ilgajiem komunisma gadiem, kad Dievs no cilvēka dzīves tika pilnībā izstumts, ir patiesa. Lai šī pamošanās notiek kopā ar Dievu, kurš mostas kopā ar jums un jūs pavada šajā garīgajā ceļā!” Itālijas viesu vārdā novēlēja tēvs E. M. Kajumba.
LRKB IC
Foto: Aigars Brikmanis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti