“Izvērtes lūgšana. Svētā Ignācija gudrība mūsu dzīvei šodien”

„Tas bija sešu stundu lidojums, un bija atlikušas vēl trīs stundas. Es visu laiku neatlaidīgi lasīju. Un tad es nonācu pie teikuma: „Izaugsme attiecībās ar Dievu notiek caur savstarpēju pašatklāsmi”. Es momentā pārtraucu lasīšanu. Vēl pilnībā nesaprotot, kāpēc, es instinktīvu jau zināju, ka šajos astoņos vārdos esmu atradis kaut ko ļoti svarīgu. Tālāk es vairs nelasīju, bet atlikušo lidojuma laiku vienkārši pārdomāju šos vārdus,” tēvs Tims Galagers OMV raksta izdevniecības „Kala Raksti” izdotajā grāmatā „Izvērtes lūgšana. Svētā Ignācija gudrība mūsu dzīvei šodien” .

Grāmata tapusi, autoram meklējot atbildes uz jautājumiem par Dieva pašatklāsmi un cilvēka atklāšanos Dievam. Grāmata stāsta, kā rast atbildes uz šiem jautājumiem, aprakstot izvērtes lūgšanu. Šī lūgšana ietver: pateicību Dievam par saņemtajām dāvanām, lūgumu pēc skaidrības un gaismas, atskatu uz veiktajām izvēlēm, lūgumu pēc piedošanas tajā, kur tas nepieciešams, un ieceru formulēšanu nākamajai dienai.

Jaunā grāmata domāta gan tiem, kas vēl nepazīst izvērtes lūgšanu un grib par to uzzināt, gan arī tiem, kas pazīst izvērti, bet vēlas to izprast dziļāk. Šī ir grāmata visiem, kas vēlas izvērtes lūgšanu lūgt. Grāmata sniedz atbildes uz jautājumiem: „Kas ir izvērtes lūgšana? Kā man to lūgties? Vai tā man palīdzēs? Vai tā iespējama tik aizņemtā dzīvē kā manējā? Ar kādiem šķēršļiem varu sastapties, praktizējot izvērtes lūgšanu, un vai spēšu šos šķēršļus pārvarēt? Un kādus garīgos augļus lūgšana nesīs?

Savos „Garīgajos vingrinājumos” pirmais šo lūgšanu ieteica svētais Ignācijs no Lojolas (1491 – 1556), kurš „bija pārliecināts, ka Dievu varam atrast it visā un vienmēr – pat visikdienišķākajos brīžos. (..) Svētais Ignācijs šo lūgšanu uzskatīja par ļoti svarīgu garīgu vingrinājumu, kas palīdz ikviena cilvēka sirdij tuvoties Dievam Tēvam un vienoties ar Viņu Kristū un caur Kristu,” priekšvārdā raksta priesteris Pauls Kļaviņš, Dr. theol. „Izvērtes lūgšanā norisinās šī nākšana, kurā Svētais Gars izgaismo mūsu izjūtas, vēlmes, tieksmes un reakcijas uz notiekošo mūsos un ap mums.”

Ceturtdien, 24. novembrī, pl. 17.00, Rīgā, Klostera ielā 4, Māras zālē notiks tematiska tikšanās. Programmā: tikšanās ar Jēzus Sadraudzības Lietuvas-Latvijas provinces ekleziālo asistentu tēvu Aļģimantu Gudaiti SJ, jezuītu noviču liecības, diskusija un sadraudzība. Pēc tikšanās tēvs Aļģimants piedalīsies un teiks sprediķi Svētajā Misē jauniešiem Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē, kas sākas pl. 19.00.

LRKB IC, www.mieramtuvu.lv

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti