Kļūsim par gaismu ieslodzītajiem!

„Es biju cietumā un jūs esat nākuši pie Manis” (Mt 25, 36)

“Caritas Latvija” un Latvijas Romas Katoliskās Baznīcas Cietumu kapelānu dienests lūdz atsaukties tos, kas vēlas iesaistīties kalpošanā notiesātajiem, kuri atrodas ieslodzījumu vietās, kā arī kalpošanā bijušajiem ieslodzītajiem. Tā ir iespēja nest Kristus gaismu cilvēkiem, kas pēc tās ilgojas visvairāk!

Kalpot ieslodzītajiem iespējams, pārdomāti sniedzot palīdzību cietumā, piemēram, iesaistoties sistemātiskā ieslodzīto garīgās atjaunošanas darbā, strādājot kopā ar kapelānu, kultūras labdarības projektos, vadot sociālo iemaņu atjaunošanas kursus, kā arī pielietojot savas spējas un talantus ieslodzīto rehabilitācijā.

Ārpus cietuma iespējams iesaistīties vēstuļu apmaiņā ar ieslodzītajiem, sniegt morālu palīdzību viņu radiniekiem; garīgu atbalstu atbrīvotajiem ieslodzītajiem, piemēram, iesaistot viņus lūgšanu grupās un draudzes dzīvē; palīdzēt ar padomu sociāli juridisku jautājumu risināšanā; piedāvāt kristīga psihologa konsultācijas; sniegt materiālu atbalstu, piemēram, ar pirmās nepieciešamības lietām, uz laiku nodrošinot dzīvesvietu, kļūstot par darba devēju u.c.

Ikviens var palīdzēt arī, sarūpējot Ziemassvētku dāvanu: Ziemassvētku kartītes, reliģiskus priekšmetus – krustiņus, rožukroņus, medaljonus, laba garīgo un klasisko literatūru latviešu un krievu valodās, saldumus, ģitāras stīgas, darbojošos mūzikas instrumentus, dziju, mākslas piederumi – krāsas, otas, zīmuļus, papīru un dažādas citas lietas, kuras var atļauties ziedot.

Ziemassvētku dāvanas iespējams ziedot līdz 19. decembrim, vēršoties „Caritas Latvija” Rīgā, Katoļu ielā 14, tālr./fax: 67205067, 29552102 e-pasts: caritaslatvia@gmail.com. Iesaistīties cietumu kalpošanā var, sazinoties ar Mārtiņu (tel. +371 29672638) vai Dainu (+371 22302182).

Paldies par atsaucību!

“Caritas Latvija” un Latvijas Romas Katoliskās Baznīcas Cietumu kapelānu dienests

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti