Now Reading
“Marijas leģions” gatavojas solījumu atjaunošanai Vasarsvētkos

“Marijas leģions” gatavojas solījumu atjaunošanai Vasarsvētkos

Šonedēļ kustības “Marijas leģions” brāļi un māsas smeļas garīgu stiprinājumu rekolekcijās Dzintaros, gatavojoties Vasarsvētkiem un solījumu atjaunošanai, kas notiks šo svētdien, 27. maijā, Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē Svētajā Misē, pl. 15.00. Tās laikā kustības locekļi dos solījumu kalpot “Marijas leģionā” Dievmātes godam un viņas vadībā.

Kā stāsta “Marijas leģiona” prezidente Latvijā Zinaīda Raģele, solījumu “Marijas leģiona” locekļi saliek uz gadu. Šogad, lai sagatavos šī solījuma došanai, rekolekcijās piedalās ap 20 brāļu un māsu no Rīgas, Jelgavas, Rēzeknes, Varakļāniem un Alūksnes. Dalībnieku pulks ir mazāks nekā parasti, taču priecē draudzīgā gaisotne un vienotība Svētajā Garā.

Par rekolekciju dalībnieku “garīgo maizi” šogad rūpējas pr. Ilmārs Tolstovs, pr.Agris Klovāns, pr. Arnis Vizbelis, diakons Gunārs Konstantinovs, pr. Jānis Trizna un bīskaps Antons Justs, emeritus. Tuvojoties Vasarsvētkiem, “Marijas leģiona” brāļi un māsas pārdomā Svētā Gara darbību ikdienā cilvēku dzīvēs – gan ticīgo, gan to, kas vēl ir ceļā uz Kristus iepazīšanu, pārrunā savstarpējo attiecību veidošanu un Svētā Gara dāvanu atpazīšanu, dažādu grūtību uzveikšanu, pieaugšanu iecietībā un mīlestībā.

Šīs nedēļas laikā saņemtā mīlestība un spēks Marijas leģionāriem būs nepieciešams, lai turpinātu īstenot savu galveno misiju – evaņģelizēt, rūpēties par dvēselēm un vest tās pie Kristus. Kustības brāļi un māsas apmeklē slimnīcas un patversmes, dodas pie vecajiem, slimajiem un vientuļajiem viņu mājvietās, – ar katru no viņiem sarunājas, raugās, lai vismaz divreiz gadā cilvēkam būtu iespēja saņemt sakramentus, aicina priesteri pie tiem, kas paši nespēj aiziet uz draudzi, evaņģelizē uz ielām u.c.

Le?iona kalpošanas pamatā ir atziņa, ka žēlastības mēs galvenokārt saņemam caur Svēto Misi un sakramentiem, bet tas notiek ar priesteru starpniecību. Jebkurai apustulāta darbībai ir tikai viens mērķis – nogādāt šo “garīgo barību” tālāk visiem “slimajiem un izsalkušajiem”. Le?ionāru atbalsts ir apziņa, ka Dievs, viņu labais Tēvs, līdzdarbojas viņu divkāršajā uzdevumā svētdarīt pašiem sevi un kalpot tuvākajam un ka tikai paļāvības trūkums traucē gūt sekmes. Taču, ja pietiks ticības, Dievs ar mūsu palīdzību iekaros visu pasauli.

Šobrīd “Marijas leģions” ir 30 Latvijas katoļu draudzēs. “Gribētos, lai būtu vairāk to draudžu, kurās darbojas “Marijas leģions”, lai kustība būtu visās lielākajās pilsētās,” atzīst prezidente Zinaīda Raģele. Liels atbalsts kustībai būtu lielāka priesteru atsaucība, kā arī laju vēlme iesaistīties šajā kalpošanā. “Marijas leģionā” aicināts iestāties ikviens katolis, kurš jūt aicinājumu evaņģelizēt. “Tas taču ir liels gods kalpot Dievmātei!” saka Z.Raģele.

LRKB IC

Scroll To Top