Kurzemes diecēzē par priesteri iesvētī Ediju Sileviču

Šajā nedēļas nogalē Baznīca Latvijā kļuva par trim priesteriem bagātāka: sestdien, 2. jūnijā, Liepājas un Kurzemes bīskaps Vilhelms Lapelis OP Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē par priesteri iesvētīja Ediju Sileviču, un jau svētdien Talsu Vissv. Jaunavas Marijas draudzē jaunais priesteris svinēja savu pirmo Svēto Misi. Gandrīz tai pat laikā 3. jūnijā Rēzeknes – Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē priesterības sakramentu piešķīra Andžejam Lapinskim un Bernardam Vagalim.

Bīskaps V. Lapelis OP priesterim Edijam Silevičam novēlēja, lai nekad nebeidzas un nekas nespēj traucēt viņa ticību un cerību arī grūtākajos dzīves mirkļos un lai Kristus Māte, kurai pats Dievs uzticēja savu vienīgo Dēlu, ņem viņu savās rokās, savā patvērumā, un vada visās viņās turpmākajās priesteriskajās gaitās.

Ordinācijā piedalījās arī Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, kurš jauniesvētīto priesteri aicināja uzticēt savu kalpojumu Dievmātes gādībai, jo viņa, Augstā Priestera māte, nekad neatstās. „Ar priesterību ir citādi nekā ar laulību. Ja kāds dodas laulībā, tad viņam ir jābaidās par diviem, – vai es būšu uzticīgs un labs vīrs vai sieva, un vēl ir jābaidās, vai man būs labs vīrs vai sieva. Šeit ir jābaidās tikai par vienu. Dievs vienmēr ir uzticīgs. Esi uzticīgs Dievam, un esi drošs un mierīgs!” jaunajam priesterim sacīja E. Pavlovskis. „Priesterība ir brīnišķīgs Dieva sakraments, noslēpums. Mēs, kas esam to saņēmuši, nespēsim Tev to izskaidrot, bet lai Tev tas būtu kaut kas brīnišķīgs un skaists! Priecājies par savu priesterību, priecājies par šo sakramentu un lai Tev tas prieks, kas šodien ir, Tevi neatstāj, arī ejot visam pārējam mūžam cauri!” priesterim Edijam Silevičam novēlēja bīskaps.

LRKB IC, foto: Andris Ābelis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti