Izveidota uz kristīgām vērtībām balstīta studentu viesnīca „Āgenskalns”

Jaunos un topošos studentus bieži nomāc rūpes par personīgās dzīves savienošanu ar mācībām. Attālāku novadu un ārvalstu studentiem nozīmīgs jautājums ir sava dzīves vieta. Katrs ilgojas pēc sava stūrīša, kurā var gan atpūsties, gan sakopot domas mācībām. Turklāt kristīgie studenti vislabprātāk uzturas ticīgu vienaudžu kompānijā. Taču ne vienmēr dienesta viesnīcās pastāv šādas iespējas.

2012. gada 1. oktobrī Rīgā, Baložu ielā 6 durvis vēra uz kristīgām vērtībām balstīta studentu viesnīca „Āgenskalns”. Tās dibinātāja ir nevalstiskā organizācija Baltijas Izglītības un kultūras attīstības biedrība, kas smēlusies iedvesmu no daudziem pozitīviem piemēriem pasaulē. Baltijas Izglītības un kultūras attīstības biedrības projekts tika uzsākts 2009. gadā un tika īstenots gan ar savu finansējumu, gan piesaistot Latvijas un ārvalstu ziedotāju līdzekļus.

Studentu viesnīcai izvēlēta ēka, kas atrodas galveno universitāšu un augstskolu tuvumā. Aptuveni piecpadsmit minūtēs kājām var aiziet līdz Rīgas Tehniskās universitātes studentu pilsētiņai un arī līdz topošajai Latvijas Universitātes studentu pilsētiņai, savukārt sabiedriskais transports ļauj ērti nokļūt pilsētas centrā.

Kā veidota studentu viesnīca un kāda ir tās koncepcija?
Viesnīcas ēka iepriekš tika izmantota birojiem, tādēļ tagad tā pilnībā rekonstruēta. Lai gan ēkai ir tikai četri stāvi, tajā ir iebūvēts lifts, kas svarīgi personām ar kustību traucējumiem. Studentu viesnīca paredzēta 16 iemītniekiem, tikai vīriešiem. Pavisam ir viena trīsvietīga un 13 vienvietīgas istabiņas. Papildus ir mācību istaba, datorklase, dzīvojamā telpa, ēdamzāle un kapela, kur tiem, kas vēlēsies, ik dienas ir iespēja apmeklēt Svēto Misi.

Studentu viesnīcas ēkai apkārt ir nožogota teritorija. Pagaidām to ir iespējams izmantot dārza svētku, sporta un izklaides pasākumu rīkošanai. Nākotnē Baltijas Izglītības un kultūras attīstības biedrība iecerējusi blakus izbūvēt blakus vēl vienu ēku jauniešu centram, lai veicinātu dažāda vecuma jauniešu izaugsmi.

Studentu viesnīcas galvenā koncepcija ir mājīgas un draudzīgas ģimenes gaisotnes veidošana, veicinot cilvēcisko un profesionālo attīstību. Tajā ir radīti apstākļi tam, lai studenti kļūtu par augstas klases profesionāļiem un labākiem cilvēkiem, dodot pievienoto vērtību ne vien uzņēmumiem vai iestādēm, bet visai sabiedrībai kopumā.

Cik izmaksā uzturēšanās studentu viesnīcā?
Uzturēšanās maksa ir 155 lati vai 220 eiro mēnesī, šajā cenā iekļauta numuru uzkopšana, gultas veļas maiņa, brokastis visam mēnesim un 20 maltītes (pusdienas vai vakariņas).

Kādas aktivitātes studentu viesnīca piedāvā?
Baltijas Izglītības un kultūras attīstības biedrība šajās telpās piedāvā iespēju apmeklēt dažādus kursus, tajā skaitā arī kristīgi izglītojošus, un mācību programmas. Kristīgi izglītojošās aktivitātes uzticētas Opus Dei prelatūrai, kas ir Romas Katoļu Baznīcas organizācija un kuras uzdevums ir sekmēt svētuma meklēšanu pasaules vidū.

Studentiem pirmdienās ir iespēja noskatīties dokumentālu filmu angļu valodā par katoļu ticību ar subtitriem latviešu valodā. Pēc filmas ir iespēja uzdot jautājumus un saņemt papildu paskaidrojumus. Otrdienās notiek lūgšanas brīži, kuru sauc par meditācijām. To laikā priesteris sprediķo vai izsaka lūgšanas, lai palīdzētu klausītājiem veidot savu dialogu ar Dievu sirds klusumā. Studentiem ir iespēja pavadīt laiku Vissvētākā Sakramenta adorācijā, kā arī piedalīties rekolekcijās. tuvākās rekolekcijas paredzētas nākamgad Grašu pilī (Cesvainē) no 31. janvāra līdz 3. februārim un no 5. līdz 7.aprīlim. Tāpat regulāri tiek organizēti futbola mači, tikšanās ar īpašiem viesiem, tiek piedāvātas iespējas piedalīties izglītojošos semināros ārvalstīs, studenti tiek aicināti piedalīties brīvprātīgā darba nometnēs, kā arī apmeklēt slimus un nabadzīgus cilvēkus.

Studentu viesnīca piedāvā dažādas kristīgi izglītojošas aktivitātes ne tikai studentiem, bet arī skolēniem un strādājošiem cilvēkiem, kas mācības jau beiguši. Informācija par visām aktivitātēm pieejama: http://www.agenskalns.lv/aktivitates.

Kas šobrīd dzīvo studentu viesnīcā?
Kā informēja atbildīgais par studentu uzņemšanas procesu Martiņš Otikovs, pašlaik studentu viesnīcā dzīvo 9 cilvēki, līdz ar to vēl ir brīvas 6 vietas. Pavisam paredzētas 16 vietas, taču vienā no istabām vēl notiek remonts, tādēļ līdz nākamajam rudenim viesnīcā varēs mitināties 15 cilvēki. Šobrīd viesnīcā uzturas divi latviešu tautības studenti, kā arī viens students no Spānijas un viens – no Gvatemalas. Bez tam tur dzīvo arī trīs darbinieki un divi priesteri. Ikdienā viesnīcas iemītnieki cenšas pamatā sazināties latviešu valodā, un par mērķi ir izvirzīts tas, lai viesnīcu galvenokārt izmantotu studenti no Latvijas.

Kādi viesnīcā ir bijuši pirmie mēneši?
„Pirmie divi mēneši bija interesanti, jo viss ir jauns. Iekārtojāmies, meklējām pirmos iemītniekus, organizējām aktivitātes. Bija jauki, jo jau notika dažas ekskursijas un kulturālās tērzēšanas. Katru dienu mums ir neformālās tērzēšanas vakaros, kurās studenti mēdz piedalīties, lai pārrunātu dienas notikumus vai citas tēmas,” stāsta Florians Gahbauers, kurš ir atbildīgs par viesnīcas tīmekļa vietnes attīstību. Savukārt darbinieks Mārtiņš Otikovs par aizvadīto laiku kopš viesnīcas atvēršanas saka, ka „tā ir bijusi lieliska pieredze gan tiem, kas atbild par studentu viesnīcu un rūpējas, lai tā funkcionētu, gan studentiem, gan arī viņu draugiem, kas ir ņēmuši dalību kādā no viesnīcas rīkotajiem pasākumiem. Ir vairākas lieliskas lietas, ko studenti ir atklājuši. Viena no tām ir draudzība un ģimeniskā gaisotne, kas valda starp iemītniekiem, par ko kāds no studentiem izteicās, ka viņš neko tādu nav pieredzējis dzīvojot citās “kojās”.”

Kas un kā var pieteikties uz studentu viesnīcas brīvajām vietām?
Uz viesnīcas brīvajām vietām ir aicināti pieteikties 18 – 35 gadus veci vīrieši, kas ir studenti vai nesen beiguši studijas. Papildu informācija par pieteikšanos pieejama: http://www.agenskalns.lv/Mitinasana. Pieteikties iespējams, izmantojot formu http://goo.gl/eYZu5, rakstot uz e-pastu info@agenskalns.lv vai zvanot pa tālr. 6 732 0953.

Lauris Krolis, LRKB IC

Foto: www.agenskalns.lv

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti