Now Reading
Šogad Adventā ieslodzītās adīs zeķes dāvanām bezpajumtniekiem

Šogad Adventā ieslodzītās adīs zeķes dāvanām bezpajumtniekiem

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments arī šogad atbalstījis biedrības „Iļģuciema sievietes” projektu „Notiesāto sieviešu psiholoģiskās spriedzes mazināšana un garīgā rehabilitācija Adventa laikā un Ziemassvētkos cietuma apstākļos”, kas tiks īstenots no šī gada 14. decembra līdz 30. decembrim.

Jau trešo gadu pēc kārtas Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments neatsaka atbalstīt šo Ziemassvētku laika projektu. Šogad tā mērķis ir ne tikai nedaudz kompensēt notiesātajām ģimenes un tuvinieku klātbūtnes iztrūkumu, uzlabot psiholoģisko gaisotni un dot impulsu garīgai atjaunotnei Adventa un Ziemassvētku laikā, bet rast iespēju notiesātajām ielikt arī savu sirds siltumu citu cilvēku – vistrūcīgāko un neaizsargātāko Rīgas iedzīvotāju – bezpajumtnieku labā.

No 14. – 28. decembrim notiesātās, kuras prot un vēlas, adīs zeķes Mātes Terēzes tuvākmīlestības ordeņa Žēlsirdības misionāru aprūpējamajiem – bezpajumtniekiem. Šim nolūkam labas kvalitātes un krāsās bagāta dzija iepirkta no SIA „Limbažu Tīne”, kas daudzus iepriekšējos gadus ziedoja savu produkciju zeķu adīšanai Latvijas bērnu namiem un maznodrošinātajām ģimenēm.

25. decembrī cietuma klubā notiks Ziemassvētku Svētā Mise, ko svinēs V.E. arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Arhibīskaps dalīs kristības, Pirmās Svētās Komūnijas un Iestiprināšanas Sakaramentus, un dos svētību arī Mātes un bērnu nodaļā. Projektā iedalīti līdzekļi arī nelielam cienastam visām dievkalpojuma apmeklētājām, kā arī saldumiem un augļiem bērniem un mātēm Mātes un bērnu nodaļā un nepilngadīgo audzināšanas nodaļas meitenēm; mazie bērni saņems arī kādu savam vecumam piemērotu dāvanu.

30. decembrī sievietēm, kas cieš no nomāktības, notiks fotosesija, ko organizēs SIA „ Retro Foto” – mākslinieki Inese un Edvīns Cibuļski). Ap 20 sievietēm tiks ietērptas renesanses laika kostīmos un cepurēs, lai viņu ārējais izskats izmainītos līdz nepazīšanai. Pats fotografēšanās process, pārtapšana citā tēlā, kā arī pēc tam saņemtās 5 fotogrāfijas uz rokas, kuras viņas var sūtīt piederīgajiem, priecāties pašas un rādīt savām biedrenēm, cerams, atstās uz viņām pozitīvu iespaidu, ļaus sajust sevi labākām, cēlākām, sievišķīgākām, dos spēku pieņemt un izturēt pelnīto sodu.

Notiesātās bija iespēja iesaistīties labdarībā arī ārpus šī projekta ietvariem, piedaloties biedrības „Iļģuciema sievietes” akcijā „ Adīsim Latvijas bērnu namiem”, kas notiek jau vairākus gadus. Šogad dažas sievietes gatavoja Ziemassvētku apsveikumu kartītes bērnu namiem, labdariem Latvijā un ārvalstīs, brīvprātīgajiem kalpotājiem, kā arī arhibīskapa Zbigņeva Stankeviča vadītā Ziemassvētku dievkalpojuma viesiem.

Romas Katoļu baznīcas brīvprātīgā cietuma kalpotāja un biedrības „ Iļģuciema sievietes” valdes priekšsēdētāja Daina Strelēvica

Scroll To Top