„Vienotības māja” – tilts starp konfesijām un tautām

Svētdien, 18. augustā, klātesot mājas idejas autoriem, brīvprātīgajiem jauniešiem, kas tajā darbojas, un draugiem, Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs iesvētīja „Vienotības māju”. Savā uzrunā arhibīskaps norādīja, ka Nīderlandes ciemiņi Stefans un Žaks ar savu biežo viesošanos Latvijā ir kļuvuši par mājiniekiem. Bīskaps uzskata, ka „Vienotības māja” ir kā sava veida tilts starp konfesijām un tautām. Bet mājas centrā jābūt Kristum, ap kuru var pulcēties. Starp konfesijām, jo te darbojas un nāk dažādu konfesiju jaunieši. Tilts starp nācijām, jo tā bija Holandes priesteru iecere. Māja ir ne tikai tilts. Tā apvieno savstarpēji un arī ar Kristu. Arhibīskaps cer, ka, pateicoties šai iniciatīvai, pieaugs sadraudzība starp dažādu konfesiju kristiešiem, tas palīdzēs augt Baznīcām Nīderlandē un Latvijā un pašiem kristiešiem būt aktīviem savās Baznīcās.
Svinīgajā pasākumā piedalījās arī bīskaps Bleizs Sjupičs no ASV, kurš, atsaucoties uz Evaņģēliju, norādīja, ka māja jābūvē uz klints, un mūsu klints ir ticība. Ticība ir tā, kas mudina kristiešus būt aktīviem, kā arī veicina vienotību. Pēc viņa domām, ticība ir dāvana, kurā mums jādalās ar citiem, tāpēc arī „Vienotības mājas” iniciatīva ir tik nozīmīga.
Abi nīderlandiešu priesteri pateicās visiem, kas bija atnākuši gan uz mājas iesvētīšanu, gan arī palīdzēja tās tapšanā. Bija nepieciešami vairāk nekā trīs gadi, lai māja taptu, jo telpas iegādājās jau 2010. gada rudenī. Tomēr viņi uzskata, ka Svētais Gars darbojas un īstās lietas dara īstajā laikā.
Priesteri Žaks un Stefans stāsta, ka jau tad, kad abi tikuši iesvētīti par priesteriem, sapratuši, ka vēlas savu priesterību izdzīvot citādi – kļūstot par misionāriem. Latviju pirmo reizi viņi apmeklējuši, pateicoties kādai latvietei, ar kuru Stefans iepazinās kopienas „Emmanuel” evaņģelizācijas skolā. Ideja par „Vienotības mājas” izveidi radusies drīz vien pēc viņu pirmā Latvijas apmeklējuma, jo abi vēlējušies izveidot vietu, kur varētu tikties latviešu, nīderlandiešu un citu tautību jaunieši, lai dalītos savā ticībā un kultūrā.
Līdz šim „Vienotības mājā” jau ir notikuši daži pasākumi, piemēram, gatavošanās Baznīcu naktij, lekcijas par ikonu, fotografēšanas darbnīca. Ik mēnesi te tiekas mākslinieku lūgšanu grupa. Te ir iespēja ārvalstu ceļotājiem palikt pa nakti, lai iepazītu latviešus un Rīgu nevis ar tūrista aci, bet gan izdzīvotu šejienes pieredzi, apmeklējot un uzzinot par kristīgām iniciatīvām, lūgšanu vietām utml. Stefans norāda, ka jau līdzšinējā pieredze rāda – daži uz šejieni atbrauc kā tūristi, bet dodas prom kā draugi. Viņš saka: „„Vienotības māja” ir kā konfesiju vienotības vieta. Tā ir radoša vieta, jo Gars darbojas caur jauniešiem. Te ir koordinatore, un ja kāds jūt kādu dāvanu, tad var dalīties tajā, sazinoties ar Sintiju Sproģi (tālr. 29122606), var iesaistīties, rīkot pasākumus, darbnīcas, filmu vakarus. Vēlamies jauniešu darīt aktīvākus, uzsverot, ka viņiem pašiem ir jādarbojas. Viņiem jābūt iesaistītiem kristietībā un ticībā, nevis jāskatās uz to no ārpuses.”
LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti