Latvieši misionāru skolā Ukrainā

Šovasar uz Ukrainu, Krasilivu, devušies 11 latvieši, lai Svētās Marijas no Nācaretes, Baznīcas Mātes, Kristīgās dzīves un evaņģelizācijas skolas misionāru skolā apgūtu dažādas evaņģelizācijā nepieciešamās prasmes. Misionāru skolas apmācību daļa ilgst trīs mēnešus, bet pēc tam deviņus mēnešus šie jaunie misionāri dosies uz dažādām valstīm.

Kā pastāstīja Kristīgās dzīves un evaņģelizācijas skolas vadītājs Latvijā priesteris Arnis Maziļevskis, šie “trīs plus deviņi mēneši” skolā tiek dēvēti par gadu Jēzum. Pirmajos trīs mēnešos topošie misionāri dzīvo Ukrainā un mācās, bet pēc tam visbiežāk tiek nosūtīti uz savu valsti, lai kalpotu. Ir zināms, ka trīs no latviešu misionāriem pēc tam turpinās kalpot rehabilitācijas centrā “Betlēmes žēlsirdības māja”, citi dosies evaņģelizēt uz skolām, ielās, draudzēs utt.

Digna Tarvida, kura patlaban uzturas Krasilivas misionāru skolā, stāsta, ka 11 latvieši apmācības plāno pabeigt šā gada novembra beigās. Ikdiena skolā sākas pl.8 ar meditāciju par Dieva Vārdu. Darbdienās ir trīs lekcijas, kurās tiek apskatītas vairākas tēmas, piemēram, slavēšana, meditācija, evaņģelizācija, harizmas, kalpošana, Svētie Raksti, psiholoģija, apoloģētika u.c. Lekciju kursu noslēgumā ir eksāmeni. Digna stāsta, ka slavēšanā un evaņģelizācijā bijuši praktiskie eksāmeni – bija jāvada slavēšana un jāorganizē evaņģelizācijas programma konkrētai mērķa auditorijai.
Pa dienu ir paredzēts laiks darbam mājā, kurā jaunie misionāri dzīvo, pēcpusdienā ir tikšanās mazajās grupās vai ielu evaņģelizācija. Evaņģelizācija notiek katru nedēļu. Citreiz notiek slimnīcu, pansionātu apmeklējumi. Diena misionāru skolā noslēdzas ar vakara lūgšanu. Parasti tā ir slavēšana, adorācija, vesperes vai Tezē vakars. Sestdienās ir “lielais aplis”, kurā tiekas visi skolas dalībnieki, kas ir no dažādām valstīm. Pēc tam ir iespēja gatavoties lekcijām, atpūsties, strādāt pie pasākumiem, ja tādi paredzēti. Svētdienas ir brīvas, un katram ir iespēja doties uz Svēto Misi. Tā kā skolā ir arī grieķu katoļi un pareizticīgie, tad dievkalpojumi nav kopīgi.
Jautāta, kāpēc devās uz Krasilivu, Digna skaidro, ka sākumā viņai bijusi doma papildināt savas teorētiskās zināšanas, jo Baznīcā viņa jau kādu laiku kalpo, bet zināšanu dažkārt trūkstot. Otrkārt, Digna arī cer, ka pa šo gadu, kuru viņa velta Jēzum, Dievs viņu pārveidos. Krasilivā viņa mācās dzīvot kopienā, būt pirmā, kas lūdz piedošanu, un runāt par problēmām, nevis noklusēt tās. „Var teikt, ka esmu atstājusi visu un nezinu neko par to, kas būs pēc šīs skolas saistībā ar atgriešanos Latvijā, uzticos Dievam,” savās pārdomās dalās Digna.
Brigita Jurgelāne, daloties par savu ceļu uz misionāru skolu, stāsta, ka jau bērnībā vēlējusies kļūt par misionāru, vēl īsti nezinādama, ko tas īsti nozīmē. Taču pēc tam viņa nokļuvusi Kristīgās dzīves un evaņģelizācijas skolā, kurā pastāstīja arī par misionāru skolu Ukrainā. Brigitai ienāca prātā doma, ka varētu uz turieni doties. Sākumā tās likās neiespējami, bet pēc kāda laika radās iespēja to īstenot, un Brigita ne mirkli nav nožēlojusi savu lēmumu.
Pr. Arnis Maziļevskis skaidro, ka Kristīgās dzīves un evaņģelizācijas skola Latvijā darbojas jau ceturto gadu un apmācība tajā notiek sesiju veidā vairākas reizes gadā. Tā ir garīgās formācijas skola, un iegūtās zināšanas pēc tam var izmantot savās draudzēs un kopienās, kā arī kalpojot evaņģelizācijas skolā. Misionāru skola ir viens no Kristīgās dzīves un evaņģelizācijas skolas virzieniem. Tāpat skolai ir arī virziens “Oasis”, kas ir paredzēts jauniešiem no 14 gadu vecuma.
Nākamā Kristīgās dzīves un evaņģelizācijas skolas sesija Rīgā notiks no 8. līdz 10. novembrī, bet „Oasis” notiks no 28. oktobra līdz 2. novembrim.
LRKB IC, Foto: no latviešu misionāru Ukrainā arhīva

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti