Latviešu valodā iznākusi Žana Vanjē grāmata par dzīvi kopienā

“Katrs cilvēks, kurš kopienā pieaug gudrībā un mīlestībā, liek augt visai kopienai. Katrs cilvēks, kurš atsakās augt personīgi, kuram ir bailes doties uz priekšu, neļauj kopienai augt. Katrs kopienas loceklis ir atbildīgs par savu personīgo izaugsmi un par visas kopienas izaugsmi.” Šī ir viena no pārdomām, kas ietverta latviešu valodā izdotajā Žana Vanjē grāmatā “Kopiena – vieta piedošanai un priekam. 1. daļa”. Latviešu valodā grāmatu ir izdevusi izdevniecība „Dzīvības straumes”, no franču valodas tulkojusi Inese Gagaine.

Grāmatas anotācijā teikts, ka tās mērķis ir noskaidrot kopienas dzīvei nepieciešamos priekšnoteikumus. Tā nav traktāts vai zinātnisks darbs par kopienas dzīvi, bet gan atsevišķu domu kopums, kas autoram radies, ikdienu dzīvojot kopienā. Tajā ir pieļautas kļūdas un piedzīvotas neveiksmes, bet ir bijuši arī dziļas vienotības brīži un no Dieva saņemtas iedvesmas. Kā skaidro Ilze Kurša-Briede, izdevniecības “Dzīvības straumes” vadītāja, grāmatā ietvertie principi ir aktuāli jebkurai kopienai. Tai nav obligāti jābūt dzīves kopienai, tā var būt arī lūgšanu grupa vai draudzes šūniņa, jo jebkur sastopamies ar tām pašām grūtībām un izaicinājumiem.

Grāmatas autors ir Ž.Vanjē, kurš 1964. gadā lika pamatus kopienai “Šķirsts”, sākdams dzīvot kopā ar diviem garīgi atpalikušiem cilvēkiem. Mūsdienās kopienas mājas ir daudzās valstīs un tajās zem viena jumta dzīvo cilvēki ar īpašām vajadzībām un asistenti, kuri viņiem palīdz.

Priekšvārdā Ž. Vanjē atzīstas, ka tieši no paša pieļautajām kļūdām kopienā, kā arī vērojot kopienas attīstību, viņš ir daudz mācījies. Grāmatā ietvertas autora pārdomas par kopienas lomu, misiju un izaugsmi mūsdienu sabiedrībā. Tai pat laikā autors atzīst, ka, turpinot dzīvi kopienā, nāks vēl daudzas citas pārdomas un labojumi, jo katru dienu ir iespējams atklāt kaut ko jaunu. Autors pauž cerību, ka “šis jaunais izdevums palīdzēs labāk izdzīvot kopienas dzīves prasības, lai pēc iespējas autentiskākā veidā sludinātu mūsdienu pasaulei mīlestības labo vēsti.”

Grāmatas izdevēji latviešu valodā norāda, ka grāmatas otrajā daļā, kura iznāks mēneša laikā, autors pievērsīsies šādiem tematiem: kas ir kopienas locekļiem nepieciešamā dienišķā maize, kas ir autoritātes dāvana un kā to pareizi pielietot, kādas vēl dāvanas ir kopienas locekļiem, kā kopienā uzņemt cilvēkus, kā organizēt ikdienas dzīvi un svētkus.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti