„Caritas” Ziemassvētku pasākumi Rīgas draudzēs

2013. gada 28. decembrī, Ziemassvētku oktāvas ietvaros, Rīgas Sv. Franciska draudzes „Caritas” grupa kopā ar senioriem sanāca uz sadraudzības pasākumu. Dalībnieki līdzi nesa pārtikas „groziņu” tējas galdam un nelielas dāvanas.

Vakarā ieskaņā klātesošos uzrunāja un Dieva svētību deva priesteris Andžejs Stoklosa. Kopīgi dziedot, izskanēja „Klusa nakts, svēta nakts” un citas Kristus dzimšanai veltītas dziesmas. Dziedāšanu kuplināja baznīcas kora solistes Ināra Balode, Helēna Sorokina un ērģelniece Rita Jermaka.

Patīkamu pārsteigumu un jautrību izraisīja Ziemassvētku vecīša ierašanās, kurš, uzklausot priekšnesumus, izdalīja svētku dalībniekiem dāvanas un visus iesaistīja jautrās rotaļās, dziedāšanā un kopīgā fotosesijā.

Pirms maltītes, izsakot sirsnīgus novēlējumus, dalībnieki lauza un sniedza viens otram oblātes. Pasākums turpinājās ar pašu sarūpētu maltīti pie tējas galda.

Foto: Ināra Balode, teksts: Emīlija Liukiša

2013. gada 30. decembrī uz Ziemassvētku pasākumu aicināja Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles „Caritas” grupa. Svētki sākās ar draudzes administratora priestera Paula Kļaviņa svinētu Svēto Misi un turpinājās Kardināla Juliana Vaivoda Svētdienas skolas telpās Mazā Pils ielā 2.

Uz aicinājumu piedalīties svētkos bija atsaukušies daudzi „Caritas” grupas apmeklētie vecākās paaudzes cilvēki un ikmēneša pārtikas paku saņēmēji. Kopā ieradās 75 viesi. Pēc pr. Paula Kļaviņa uzrunas, visi dalījās mīlestībā, laužot oblātes. Bija sarūpēts garšīgs un skaisti noformēts svētku mielasts. Ar priekšnesumu uzstājās Rīgas Improvizācijas teātra aktieris, Jēkaba katedrāles draudzes loceklis Viesturs Vizulis. Visus priecīgā noskaņā vienoja dažādas Ziemassvētku dziesmas. Noslēgumā ikvienam tika Jēkaba katedrāles „Caritas” grupas sarūpēta dāvaniņa.

Foto: Liene Bahura, teksts: Ingrīda Puce

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti