Now Reading
Pirmajā mēnesī katoļu iepazīšanās portālā katSat reģistrējušies 235 lietotāji

Pirmajā mēnesī katoļu iepazīšanās portālā katSat reģistrējušies 235 lietotāji

Jau mēnesi Latvijā darbojas satikšanās vietne katoļiem katSat, kas ir portāls dzīvesdrauga meklētājiem, kuri viens ar otru vēlas dalīties kristīgajās vērtībās. Līdz šim ir reģistrējušies 235 lietotāji no visas Latvijas. Portāla veidotāji atzīst, ka ir apmierināti ar lietotāju aktivitāti Latvijā.

Svētā Jāzepa svētkos pastāvīgi augošajai katSat ģimenei klāt nākusi Horvātija – www.katSus.org. Līdz ar to katSat lietotāji savos starptautiskajos iestatījumos var paplašināt meklēšanu, ietverot arī Horvātiju un pēc izvēles arī citas valstis. “Mūsu mobilajā laikā kopīga ticība bieži vien ir daudz vairāk vērta nekā izcelsme,” saka Gudruna Kūglere, kathTreff.org dibinātāja.

Portāla veidotāji aicina neprecētos katoļus atmest aizspriedumus pret iepazīšanos internetā. Internets ir daļa mūsu dzīves un kļuvis par svarīgu ceļu dzīvesdrauga meklēšanā – ne kā pēdējā izeja, bet kā labs papildinājums. Dieva ceļi ir daudzveidīgi. Diezgan liela sociālās dzīves daļa ir “pārcēlusies” uz internetu. “Jau 30% brīvā laika mēs pavadām interneta vidē. Šis laiks dzīvesdrauga meklējumiem izpaliktu: pat ja mēs mazāk laika pavadītu internetā – to dara potenciālais dzīvesdraugs,” norāda G. Kūglere.
Iepazīšanās vietne īpaši var būt atbalsts tiem dzīvesdrauga meklētājiem, kuri ir no lauku rajoniem un Latvijas mazpilsētām, kur ikdienā kristiešus satiek reti. Nebūt nav jājūtas nepatīkami par to, ka esmu meklējumos, tieši otrādi – to atzīt ir brieduma pazīme, jo iekšēji nobriedis cilvēks neviena priekšā neko netēlo.
Runājot par iepazīšanās iespējām, jāmin pāvesta Benedikta XVI vecāki, kuri ir iepazinušies ar avīzes sludinājuma – iepazīšanās portālu priekšteča – palīdzību. 1920. gada 11. jūlijā J. Racingers avīzē „Altotinger Liebfrauenboten” ievietoja precību sludinājumu. Tā paša gada 9. novembrī viņš apprecējās ar Mariju. 1927. gadā kā trešais bērns ģimenē pasaulē nāca Jozefs Racingers.

Baiba Vilciņa, katSat (http://www.katSat.lv)

Scroll To Top