Ceturtdien Eiropas Parlamentā notiks iniciatīvas “Viens no mums” publiska uzklausīšana

Šo ceturtdien, 10. aprīlī, Eiropas Parlamentā Briselē notiks Eiropas pilsoņu iniciatīvas “Viens no mums” (“One of us”) visu iesaistīto pušu publiska uzklausīšana. To rīko Eiropas Parlamenta Petīciju komiteja sadarbībā ar Attīstības komiteju, Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteju un Juridisko komiteju.

Publiskā uzklausīšana notiks plkst. 9 pēc Briseles laika (plkst. 10 Latvijas laika). Tai varēs sekot līdzi tiešsaistē: http://www.europarl.europa.eu/ep-live/en/committees/video?event=20140410-0900-COMMITTEE-DEVE-ITRE-JURI-PETI

Kopš stājās spēkā Lisabonas līgums, ar kuru Eiropas Savienības pilsoņiem ir tiesības nākt klajā ar Eiropas pilsoņu iniciatīvām (EIC), šī ir tikai otrā iniciatīva, kurai veiksmīgi savākti nepieciešamie paraksti un par kuru Eiropas Komisijai būs jāsniedz savs juridiskais atzinums līdz šī gada 28. maijam.

Eiropas Savienības dalībvalstīs parakstu vākšana par iniciatīvu “Viens no mums” notika no 2013. gada 1. februāra līdz 1. novembrim, un tās mērķis bija aicināt Eiropas Komisiju pārtraukt finansējumu tādām darbībām, kas saistītas ar cilvēka dzīvības iznīcināšanu. Tas galvenokārt attiecas uz abortiem un embrionālo cilmes šūnu pētniecību. Ilgtermiņā ar šo iniciatīvu iecerēts Eiropas Savienības likumdošanā nostiprināt cilvēka dzīvības aizsardzību, sākot no ieņemšanas brīža.

9. janvārī Centrālā vēlēšanu komisija paziņoja, ka par Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Viens no mums” Latvijā ir saņemti 9132 derīgi paraksti.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti