Lūdzoties par dzīvību Fatimā

No 2. līdz 7. oktobrim Fatimā, Portugālē, risinājās 7. Pasaules Lūgšanu kongress dzīvības aizstāvības nodomā. To rīkoja „Human Life International”, kas ir starptautiska, katoliska „pro-life” (par dzīvību) organizācija.

Pasākumā vairāki lektori runāja par dzīvības aizstāvības tēmu un par Fatimas vēstījumu nozīmi kustību “Par dzīvību” kontekstā, kā arī notika dažādas lūgšanu aktivitātes. Vērtīga bija arī savstarpējo kontaktu dibināšana un sadraudzība kongresa dalībnieku starpā.

Runātāju vidū bija monsiņjors Filips Reilijs (Msgr. Philip J. Reilly) no ASV, kurš kopš abortu legalizācijas šajā valstī 1960.-1970. gados dažādos veidos ir centies glābt nedzimušo bērnu dzīvības. 1980. gadu beigās viņš saprata, ka labākais, ko viņš var darīt, ir būt klāt pie mūsdienu Golgātas – abortu klīnikām un lūgties, līdzīgi kā to darīja Dievmāte, apustulis Jānis un  citi pie krustā sistā Kristus. 1989. gadā tika dibināta kustība „Helpers of God’s Precious Infants”, kuras dalībnieki nu jau vismaz 40 pasaules valstīs dodas lūgšanu gājienos pie abortu klīnikām, lai aizlūgtu par nedzimušajiem, viņu vecākiem, ārstiem, un lai uzrunātu cilvēkus.

Monsiņjors Reilijs uzsvēra, ka galvenais šajā misijā ir nevis glābt mazuļus, bet glābt dvēseles. Viņš teica, ka pie krusta cilvēki ieticēja Jēzum, gan pirms („ļaundaris”, Lk 23), gan pēc Pestītāja nāves (simtnieks, Mk 15), tāpēc svarīgi ir palīdzēt arī tām sievietēm, kuras jau ir veikušas abortu.

Pēdējā lūgšanu kongresa dienā netālajā Leirijas pilsētā notika lūgšanu gājiens. Pēc Svētās Mises Iemiesošanās Dievmātes baznīcā vairāk nekā 100 kongresa dalībnieki, lūdzoties Rožukroni, devās uz Leirijas Sv. Andreja slimnīcu, kurā tiek veikti aborti. Pilsētas ielās un pie slimnīcas skanēja lūgšanas Dievmātes godam latīņu, vācu, angļu un citās valodās.

Arī Rīgā sestdien, 17. oktobrī, paredzēti līdzīgi aizlūgumi akcijas „40 dienas dzīvībai” ietvaros. Šajā dienā pēc Svētās Mises Sv. Alberta baznīcā pl. 8 notiks Rožukroņa lūgšanu gājiens apkārt Stradiņa slimnīcai. Pl. 12 Sv. Jēkaba katedrālē notiks „Nedzimušā bērna Krusta ceļš”, bet pl. 13 Liepas zālē, Klostera ielā 4, būs Roberta Kolkvouna,  akcijas „40 dienas dzīvībai” starptautiskā direktora, lekcija, kurā viņš stāstīs par šo iniciatīvu.

Priesteris Aivars Līcis, kustības „Par Dzīvību” kapelāns; FOTO: Human Life International

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti