Iznācis “Rīgas Katoļu ģimnāzijas avīzītes” Ziemassvētku numurs

Šī gada decembrī Rīgas Katoļu ģimnāzijas 4. klases skolēni sagatavoja un izdeva “Rīgas Katoļu ģimnāzijas avīzīti”. Skolēnu ideju atbalstīja 4. klases audzinātāja Sandra Armaneva, bet palīdzību sniedza un redaktora pienākumus uzņēmās žurnāliste un 4. klases skolniece mamma Evija Puķe-Jansone.

E. Puķe-Jansone izdevuma ievadrakstā skaidro, ka 4. klases skolēni jau ilgāku laiku bija aizrāvušies ar dažādu žurnālu izgatavošanu. Viņi grieza un līmēja, zīmēja un rakstīja, veidojot klases žurnālu par modi, zvēriņiem, ar dažādiem uzdevumiem. Pēc tam, lai palīdzētu bērniem saprast, kā radīt avīzi, tās saturu, kā meklēt informāciju, klases audzinātāja aicināja par to pastāstīt E. Puķi-Jansoni. Tā lēnām radās ideja par avīzes izdošanu, kurā bija gatava iesaistīties visa klase. Protams, ne visi iecerētie raksti ienāca redaktores e-pastā, tomēr kopīgais darbs noslēdzās ar astoņas lapaspuses biezu izdevumu.

Avīzē var izlasīt MartasTerēzes interviju ar skolas direktori Annu Jermakoviču un uzzināt, kāds ir bijis viņas mīļākais priekšmets skolā, kas viņai garšo, ar kādu sportu viņa ir nodarbojusies. Savukārt skolas kapelāns Modris Lācis 4. klases skolēnam Dominikam Eduardam atklāj, ar ko viņš ir nodarbojies pirms kļūšanas par priesteri. Avīzē var uzzināt interesantus faktus par ģimnāzijas ēku un ieskatīties 4. klases piedzīvojumos.

Avīzi par ziedojumiem var iegādāties Rīgas Katoļu ģimnāzijā pie dežurantes. Avīzes pašizmaksa ir divi eiro, tāpēc minimālais ziedojums ir divi eiro. Var ziedot arī piecus eiro vai desmit eiro. Visi ienākumi ir dāvana skolai.

Kā pastāstīja E. Puķe-Jansone, pirmā skolas avīzīte ir apliecinājums, ka tad, ja kaut ko ļoti vēlas, tas piepildās. Tas ir iedrošinājums gan 4. klases, gan arī pārējiem skolēniem pie sasniegtā neapstāties, bet sākt domāt jau par nākamā numura tapšanu.

LRKB IC; FOTO: Romualds Beļavskis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti